Ogłoszenia Urzędu Miasta
  • wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Piłkarze z Trzebini zmierzyli się z Górnikiem Zabrze

W ramach obchodów 90 – lecia piłkarstwa w naszym mieście w sobotę 22 czerwca 2013 roku na Miejskim Stadionie Sportowym przy ulicy Kościuszki w Trzebini rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy MKS Trzebinia Siersza a Górnikiem Zabrze, piątym zespołem T- Mobile Ekstraklasy w zakończonym niedawno sezonie 2012/2013.

Nietypowy mecz trwał aż 135 minut (3 tercje po 45 minut), bo takie było życzenie gości, którzy w ostatnich dniach rozpoczęli przygotowania nowego sezonu T- Mobile Ekstraklasy i ich trener – Adam Nawałka chciał przy okazji potyczki z MKS Trzebinia Siersza przetestować nowych kandydatów do gry w zespole z Zabrza. I chociaż nasi piłkarze ostatecznie ulegli Górnikowi Zabrze 0:6 to i tak dla większości z nich oraz trzebińskich kibiców, mecz legendarną polską drużyna piłkarską (14 tytułów mistrza Polski) na długo pozostanie w pamięci.

- Mimo różnicy kilku klas rozgrywkowych, dłuższego o 45 minut meczu oraz tremy nasi piłkarze wykazali się wielką ambicją i wolą walki. W trzeciej tercji spotkania walczyli z piłkarzami z Zabrza jak równy z równym, nie tracąc w tej części meczu ani jednego gola – mówi Paweł Rejdych, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza.

- Myślę, że mecz z Górnikiem Zabrze był dla wielu miłośników piłki nożnej w naszym mieście wielkim wydarzeniem. Istotne jest również to, że trener zabrzan Adam Nawałka po zakończonym spotkaniu podziękował za świetną atmosferę i dobre przyjęcie oraz chwalił nasz obiekt wraz zapleczem. Nie wykluczył przy tym w przyszłości kolejnego przyjazdu swojego zespołu na towarzyską potyczkę piłkarską do Trzebini – dodaje prezes Paweł Rejdych.

MKS Trzebinia Siersza - Górnik Zabrze 0 - 6 (0-3, 0-3, 0-0)

Składy zespołów
MKS Trzebinia Siersza: Krzysztof Pająk, Krzysztof Sieczko, Adrian Kukla, Marcin Kalinowski, Rafał Grzebinoga, Maciej Muras, Sebastian Ołownia, Kamil Wojdyła, Jakub Pająk, Sławomir Smoleń, Łukasz Gielarowski, Jakub Juraszek, Paweł Szczepanik, Dominik Rolka, Marcin Giermek, Maciek Domurat, Michał Kowalik.

Górnik Zabrze:(I tercja) Norbert Witkowski, Paweł Olkowski, Adam Danch, Bartosz Iwan, Marcin Wodecki, Łukasz Madej, Damian Michalik (38 Michał Płonka), Krzysztof Mączyński, Wojciech Łuczak, Sergei Mošnikov, Mateusz Zachara.

(II tercja) Mateusz Kuchta, Maciej Mańka, Michał Płonka, Oleksandr Szeweluchin, Łukasz Uszalewski, Mateusz Broź, Michał Trąbka, Rafał Kurzawa, Kamil Papis (62 Szymon Sobczak), Maciej Małkowski, Szymon Skrzypczak.

(III tercja) Mateusz Kuchta, Marek Krotofil, Mateusz Słodowy, Antoni Łukasiewicz, Rafał Pietrzak, Wojciech Król, Mateusz Broź (106 Maciej Mańka, 120 Łukasz Uszalewski), Bartosz Pikul, Szymon Sobczak, Daniel Barbus, Kamil Cupriak.