Ogłoszenia Urzędu Miasta
  • wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Juniorzy Starsi MKS Trzebinia-Siersza Wicemistrzem Polski U-18 w Futsalu

W tym roku Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu było gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski kategorii U-18 w Futsalu.

MKS mistrz

Turniej w Bochni cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, a to tez dlatego, że mecze były zacięte do ostatnich sekund.

W piątek 24.02.2017 r.  MKS swój udział rozpoczął od starcia z Red Dragons Pniewy, który skończył wynikiem 4:4. W Sobotę rano podejmowali zespół Nowin (rywala z eliminacji), do przerwy prowadzenie wysokie 4:1, w drugiej połowie podwyższyliśmy na 6:1, rywal w końcówce zdobył dwie bramki i skończyło się zwycięstwem 6:3. Po południu MKS podejmował gospodarza a zarazem jednego z głównych faworytów do złota, zespół Bochni, mecz zakończył się remisem 3:3, który dał drużynie 1 miejsce w grupie.

Mecz półfinałowy długo zapadnie w historii Mistrzostw, MKS prowadził bowiem 3:0, do końca pozostawało 5 minut i... w minutę stracili 3 bramki, Sobek zaraz zdobył 4 bramkę i przegrywali, wycofali więc bramkarza i wyrównali na 4:4 na niespełna 1,4 sekundy do końca! Po rzutach karnych - MKS w wielkim finale mistrzostw Polski! W finale ulegli zespołowi Rekordu Bielsko-Biała 1:7, który bez wątpienia jest najlepszym ośrodkiem futsalu w Polsce.

Chociaż MKS Trzebinia-Siersza był jedyną drużyną, która na co dzień nie posiada sekcji futsalowej, to okazało się, że świetnie sobie radzą. Sukces, który osiągnęli to zaangażowanie wspólne dwóch pasjonatów - pana Krzysztofa Głucha prezesa firmy Krisbud i kierownika grupy Mieczysława Ślusarka. Wraz z nimi oczywiście drużyny juniorów starszych oraz trenera Kacpra Ślusarka.

Od wielu lat po zakończeniu rundy na trawie, wypełniają przerwę między rundą jesienną a wiosenną grając w turniejach halowych oraz w Chrzanowskiej Lidze Futsalu. Tutaj podziękowania w stronę Prezesa Stowarzyszenia Chrzanowskiej Ligi Futsalu - Jakuba Zielińskiego, jak i Adama Banacha za świetną organizację ligi, dopiętą na ostatni guzik z profesjonalnymi sędziami, komentarzem, otoczką i nagrodami.

W ubiegłym roku MKS Trzebinia-Siersza jako debiutant, brał  udział w rozgrywkach MMP U-18 zajmując - 4 miejsce, gospodarzem wówczas było miasto Łęczyca i miejscowa drużyna futsalowa - Hurtap, wtedy obowiązywał rocznik 1997 i młodsi. Obecni wtedy zawodnicy z rocznika 1998 zapowiadali, że za rok pojadą do Bochni. Tak też się stało, chociaż nie od razu. W eliminacjach MMP w grupie 5, zajęli dopiero 3 miejsce, ustępując GKS Futsal Tychy i GKS Ekom Futsal Nowiny. Zespół był trochę zawiedziony, ale na 4 dni przed finałami w Bochni, dostali telefon z PZPN-u, że istnieje możliwość udziału, w związku z wycofaniem się drużyny Górala Tryńcza. Oczywiście wyrazili chęć i zgłosili drużynę. We Wtorek (21.02.2017 r.) o godz. 12.00 departament PZPN Futsal, podjął decyzję o przyjęciu MKSu Trzebinia-Siersza (zespół miał najlepszy bilans z 3 miejsc ze wszystkich grup eliminacyjnych). Dostali dziką kartę i w pełni ją wykorzystali!

„Miło było słyszeć opinie trenerów, władz futsalu, kibiców pod naszym adresem m.in. "mega sukces", "niesamowite co oni robią", "wielkie zaskoczenie", "nie do wiary", porównano nas również do drużyny reprezentacji Danii, która w roku 1992 dzięki dzikiej karcie (wykluczono wtedy Jugosławię za prowadzenie działań wojennych w Bośni) zdobyła Mistrzostwo Europy, wygrywając w Szwecji na stadionie Geteborga w finale z Niemcami 2:0. – komentuje trener Kacper Ślusarek- Podczas trwania turnieju oraz po jego zakończeniu, otrzymaliśmy bardzo wiele gratulacji, pochwał, sms-ów, za które bardzo dziękujemy. W drużynie MKS była dyscyplina oraz świetna atmosfera, którą wspólnie stworzyliśmy.”

Grupa A - Wyniki MKS:

MKS Trzebinia-Siersza - Red Dragons Pniewy 4:4 (1:0)

Bramki: Sochacki, Kurek, Kaiser, samobójcza

MKS Trzebinia-Siersza - Futsal Nowiny 6:3 (4:1)

Bramki: Skrzypek x2, Łubik, Kaiser, Rzepa, Sochacki

MKS Trzebinia-Siersza - BSF Bochnia 3:3 (1:0)

Bramki: Łubik, Sochacki, Kaiser

Ćwierćfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Unisław Team 3:3 (1:1)

Bramki: Kaiser x2, Sochacki

Półfinał:

MKS Trzebinia-Siersza - Sobek Kraków 4:4 (1:0) k. 2:0

Bramki: Kaiser x2, Sochacki x2

Finał:

MKS Trzebinia-Siersza - Rekord Bielsko-Biała 1:7 (0:5)

Bramka: Kaiser

Najlepszy Zawodnik Mistrzostw: Kaiser Krzysztof (MKS Trzebinia-Siersza)

Najlepszy Bramkarz Mistrzostw: Kałuża Michał (Rekord Bielsko-Biała)

Najlepszy Strzelec Mistrzostw: Hilbrycht Damian (Rekord Bielsko-Biała) - 8 bramek

MKS: Lasik Mateusz, Dziadzio Damian - Kurek Bartosz, Kaiser Krzysztof, Głuch Jakub, Sochacki Łukasz, Borkowski Fabian, Tajs Kamil, Rzepa Damian, Łubik Karol, Skrzypek Jakub, Wierzbic Patryk, Głowacz Filip, Celiński Paweł. Trener: Ślusarek Kacper