Dwie wstępne koncepcje zagospodarowania terenu w Górach Luszowskich są gotowe. W środę podczas konsultacji projektanci przedstawili je mieszkańcom.

konsultacje

Mieszkańcy, podzieleni na grupy, zgłaszają uwagi do opracowanych wstępnych koncepcji

Chodzi o liczący w sumie 40 ha teren w rejonie ulic Zielonej i Stojałowskiego w Trzebini, w tym 27 ha, które Gmina kupiła z bonifikatą od Skarbu Państwa.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej koncepcji sercem tego terenu ma być przestrzeń sportowo – rekreacyjna.

- To nasze kolejne spotkanie. Po pierwszych konsultacjach wpłynęło do nas wiele uwag i wniosków od mieszkańców. Za wszystkie dziękujemy. Przesłane propozycje staraliśmy się uwzględnić w koncepcjach. Skupiliśmy się na funkcjach sportowo-rekreacyjnej, wypoczynkowej, a także usługowej i mieszkaniowej - mówi Łukasz Pikusa z Biura Projektowego Twój Dom, które na zlecenie Gminy przygotowuje opracowanie.

Mieszkańcy postulowali głównie o utworzenie tam terenów sportowych, między innymi boisk do gry w piłkę i lekkoatletyki, terenów rekreacyjnych, placu zabaw, parku. Wniosku o ogródki działkowe nie było.

konsultacje1

Projektaci omówili warianty zagospodarowania terenu

Wariant nr 1 oraz wariant nr 2 są do siebie podobne. I w jednym i w drugim przypadku znalazło się miejsce na funkcje sportowe, rekreacyjne i usługowe, a także teren pod budownictwo mieszkaniowe. W przypadku wariantu nr 1 projektanci zabezpieczyli teren pod budowę około 330 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej (dla około 1000 mieszkańców) oraz około 84 budynków jednorodzinnych. W wariacie nr 2 – 500 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej (dla około 1500 osób) i 87 domów jednorodzinnych. Największa różnica to ulokowanie terenów sportowych, w tym boiska. W wariancie nr 2 jego budowę zaproponowano w odległości o około 700 metrów od ww. tereny, przy ul. Zielonej.

W środę podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie szkoły zainteresowani mieszkańcy, podzieleni na grupy, zgłaszali kolejne uwagi do przedstawionych wariantów. Projektanci przeanalizuję teraz ich sugestie i wnioski. Następnie opracują jedną koncepcję, która ma być gotowa końcem marca.

konsultacje2

 Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi