• wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Umiejętności interpersonalne w Akademii PARP

Zapraszamy na szkolenie internetowe „Umiejętności interpersonalne”, obejmujące zagadnienia z zakresu nawiązywania kontaktu, empatii, asertywności, komunikacji, pracy zespołowej i konfliktu.

Znany psycholog Elliot Aronson  w jednej ze swoich książek napisał: „Nieważne, sam czy w obecności innych, jesteś zawsze istotą społeczną. Wiesz o tym, nawet nieświadomie, że jesteś częścią większej, interaktywnej sieci składającej się z osób, które kształtują twoje myśli, uczucia i zachowanie”. Umiejętności interpersonalne są kluczowe w życiu każdego człowieka. Akademia PARP właśnie udostępniła nowe szkolenie e-learningowe na ten temat.

 

Szkolenie internetowe Akademii PARP „Umiejętności interpersonalne” obejmuje zagadnienia z zakresu nawiązywania kontaktu, empatii, asertywności, komunikacji, pracy zespołowej i konfliktu. – Tego typu umiejętności nie uczy się w szkole ani na studiach, większość z nich nabywamy sami, poprzez doświadczenie oraz obserwację zachowań innych – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert  ds. szkoleń w Akademii PARP. Szkolenie przedstawia umiejętności przydatne w życiu zawodowym, ale z powodzeniem można wykorzystać je też w życiu codziennym.

 

Szkolenie składa się z sześciu modułów e-learning oraz WebQuestu i warsztatu. Adresowane jest do przedsiębiorców i pracowników mikro, małych i średnich firm. Na portalu szkoleniowym www.akademiaparp.gov.pl znajdują się trzy pierwsze moduły tego szkolenia. Kolejne będą dostępne w maju.

 

W pierwszym module uczestnicy dowiedzą się jak nawiązywać kontakty. Po jego ukończeniu przedsiębiorcy będą umieli wyjaśnić znaczenie nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz określić, jakie czynniki sprzyjają udanej konwersacji, a jakie utrudniają.

 

Co to jest empatia? Czym empatia nie jest? Czy empatii można się nauczyć? Opowiedzi na te pytanie znajdują się w drugim module szkolenia „Umiejętności interpersonalne”.

 

Asertywność to temat, który poruszono w trzecim module. Dzięki wiedzy zdobytej w tej części szkolenia, uczestnicy nabędą umiejętności kształtowania asertywnej postawy poprzez asertywne formułowanie własnych myśli i uczuć oraz egzekwowania własnych praw.

 

Kolejne moduły szkolenia on-line „Umiejętności interpersonalne” Akademia PARP udostępni w maju. Druga część szkolenia będzie przestawiać zagadnienia z komunikacji, pracy zespołowej oraz radzenia sobie z konfliktem.

 

„Umiejętności interpersonalne” to już 33. szkolenie e-learning na portalu szkoleniowym Akademii PARP. Akademia PARP zapewnia przedsiębiorcom i pracownikom mikro, małych i średnich firm bezpłatny dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej na światowym poziome, dostosowanej do polskich realiów. Szkolenia Akademii PARP podzielone są na  pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż
oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

 

Więcej informacji:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

 

 

 

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

 

GMINA TRZEBINIA
ul. Marszałka Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227, fax: 32 6121 147
Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00