• wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Manhattan Trzebinia w najlepszej ósemce Finału Ogólnopolskiego Orlik Polska 2015

26 i 27 września 2015 r. na Orlikach w Łącku i Jazowsku k. Nowego Sącza został rozegrany Finał Ogólnopolski Orlik Polska 2015. W zawodach wystartowało 20 najlepszych ekip z całej Polski, wyłonionych spośród 14 tysięcy drużyn. W finale wystąpił także zespół Manhattan Trzebinia.

W grupie A trzebinianie ulegli FCB Szczecin 0 - 3, pokonali Deportivo Oleśnica 3 - 1, Polonię Rzeszów (wielokrotnego Mistrza Polski) 5 - 0 oraz Cephalgia Opole Lubelskie 4 - 2. Te wyniki dały awans do ćwierćfinału, w którym Manhattan uległ drużynie Dubeninki 0 - 4. Trzebiński zespoł osiągnął wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, iż był drużyną z najwyższą średnią wieku. W końcowej klasyfikacji ostatecznie zajął miejsce 5 - 8.

Turniej Finałowy pod patronatem Ministra Sportu oraz Ministra Skarbu Państwa to największa tego typu impreza w Polsce. Sukces Manhattanu to olbrzymia promocja dla Miasta i Powiatu. Relację z zawodów na żywo transmitowała Telewizja Polska.