• wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Medale na Międzyszkolnych Zawodach Pływackich

Uczniowie trzebińskich podstawówek i gimnazjów jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego sezonu kąpielowego udowodnili, że potrafią dobrze pływać. W zawodach pływackich, zorganizowanych na Krytej Pływani, najlepiej wypadli wychowankowie Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 8.

Uczestnicy zawodów pływackich

 

Kryta Pływalnia MZN Sp. z o.o. zorganizowała XII Międzyszkolne Zawody Pływackie,  stanowiące tradycyjne już ukoronowanie całorocznej nauki pływania, z której korzystają uczniowie wszystkich placówek oświatowych w Trzebini. Roczny program zajęć prowadzony jest przez instruktorów pływania, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwają ratownicy wodni.

 

Konsekwentnie realizowany przez samorząd Trzebini program nauki pływania i bezpiecznego zachowania nad wodą przynosi dobre wyniki, a do zawodów regularnie staje duża liczba spragnionych rywalizacji młodych sportowców. Emocje w wodzie i na trybunach często sięgają zenitu, ponieważ zawodnicy walczą o czasy, miejsca na podium, chwałę i cenne nagrody. Zawody są też świetną okazją do oceny wyników całorocznej pracy.

 

Uczniowie gimnazjów i klas V - VI szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 50 metrów, pływając w stylu grzbietowym, dowolnym i klasycznym, natomiast dla uczniów klas I - IV szkół podstawowych wyznaczono odległość 25 metrów.

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 

Gimnazja:


s. grzbiet kobiet 50m - Furmanik Aleksandra (Gimnazjum nr 3)
s. grzbiet mężczyźni 50m - Ziarnik Filip (Gimnazjum nr 3)
s. dowolny kobiety 50m - Papiernik Julia (Gimnazjum nr 2)
s. dowolny mężczyźni 50m - Gąsior Damian (Gimnazjum nr 3)
s. klasyk kobiety 50m - Bednarczyk Magdalena (Gimnazjum nr 3)
s. klasyk mężczyźni 50m - Wierzba Tomasz (Gimnazjum nr 1)

 

Szkoły Podstawowe:


KL 1 s. grzbiet kobiet 25m - Komaniecka Lena (SP Czyżówka)
KL 1 s. grzbiet mężczyźni 25m - Podczaszy Szymon (SP Czyżówka)
KL 1 s. dowolny kobiety 25m - Siata Barbara (SP nr 8)
KL 1 s. dowolny mężczyźni 25m - Jaromin Adam (SP nr 8)

 

KL 2 s. grzbiet kobiet 25m - Winiarska Olga (SP nr 3)
KL 2 s. grzbiet mężczyźni 25m - Wacławek Maciej (SP nr 8)
KL 2 s. dowolny kobiety 25m - Bednarczyk Martyna (SP nr 8)
KL 2 s. dowolny mężczyźni 25m - Jaworek Bartosz (SP nr 8)

 

KL 3-4 s. grzbiet kobiet 25m - Majcherczyk Aleksandra (SP nr 8)
KL 3-4 s. grzbiet mężczyźni 25m - Perek Oliwier (SP Dulowa)
KL 3-4 s. dowolny kobiety 25m - Siata Urszula (SP nr 8)
KL 3-4 s. dowolny mężczyźni 25m - Kaczmarczyk Emil (SP nr 8)

 

KL 5-6 s. grzbiet kobiet 50m - Pluta Oliwia (SP nr 8)
KL 5-6 s. grzbiet mężczyźni 50m - Kawala Mateusz (SP nr 8)
KL 5-6 s. dowolny kobiety 50m - Doległo Dominika (SP Bolęcin)
KL 5-6 s. dowolny mężczyźni 50m - Marczuk Hubert (SP nr 3)
KL 5-6 s. klasyk kobiety 50m - Kowalska Emilia (SP nr 8)
KL 5-6 s. klasyk mężczyźni 50m - Gąsior Jakub (SP Dulowa)

 

OPEN:


kobiety 100m - Furmanik Aleksandra (Gimnazjum nr 3)
mężczyźni 100m - Gąsior Damian (Gimnazjum nr 3)

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 oraz Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3, reprezentujący Zespół Szkół w Trzebini najczęściej triumfowali w wyścigach indywidualnych, co przełożyło się na sukces drużynowy. „Ósemka” i ,,Trójka” zdobyły  puchar i tytuł  NAJLEPIEJ PŁYWAJĄCYCH SZKÓŁ.

 

W imieniu samorządu gminy Trzebinia gratulacje dla zwycięzów złożył Jarosław Okoczuk, pełniący funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini.

 

Uczestnicy zawodów pływackich

 

Na podium stanęli następujący uczniowie Zespłu Szkół w Trzebini (pełna relacja i galeria zdjęć na stronie http://www.zssp8g3trzebinia.edu.pl/sp8/strona15p.html):

  • styl dowolny – Gabriela Celej (2 miejsce), Gabriela Palusińska (3 miejsce), Damian Gąsior (1 miejsce), Jakub Kochański (2 miejsce), Bartosz Borowy (3 miejsce),
  • styl klasyczny – Magdalena Bednarczyk (1 miejsce), Konrad Kurdziel (2 miejsce), Miłosz Bugajski (3 miejsce)
  • styl grzbietowy – Aleksandra Furmanik (1 miejsce), Wiktoria Starzycka (2 miejsce), Filip Ziarnik (1 miejsce), Kacper Zieliński (3 miejsce)

 

Uczestnicy zawodów z medalami

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pływaniu.

 

Zdjęcia i informacje przesłane przez Zespół Szkół w Trzebini i Krytą Pływalnię MNZ Sp. z o.o.

 

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

GMINA TRZEBINIA
ul. Marszałka Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227, fax: 32 6121 147
Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00