• wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa

Publikacje Urzędu Miasta w Trzebini

 
 
200-lecie ulotka A4

Ulotka formatu A4 "Jubileusz 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini", zawierająca podstawowe informacje na temat historii nadania praw miejskich Trzebini oraz treść zapisu z Protokołu obrad Senatu Rządzącego Wolnego Miasta Krakowa, bedącego potwierdzeniem zmiany statusu prawnego miasta. Publikacja w języku polskim.

 

Data wydania: kwiecień 2017 r.

 

Pobierz publikację w formacie .pdf

 

Historia Zydów w Trzebini

ePublikacja autorstwa Andrzeja Kostki, opracowana na zlecenie Gminy Trzebinia, zawierająca informacje na temat historii osadnictwa Żydów w Trzebini, ich zwyczajów pogrzebowych i symboliki stosowanej na nagrobkach oraz historii i renowacji cmentarza żydowskiego w Trzebini. 85 stron formatu B5. Wersja w j. polskim - tylko w formacie .pdf (do pobrania).

 

Data wydania: marzec 2017 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 

Trzebinia 2016

Trzebinia 2016

Ulotka formatu A4 "Trzebinia", zawierająca podstawowe informacje na temat gminy Trzebinia, jej głównych atrakcji oraz odnowionego centrum miasta. Publikacja w języku polskim, angielskim i francuskim.

 

Data wydania: czerwiec 2016 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF - wersja polska
Pobierz publikację w formacie PDF - wersja angielska
Pobierz publikację w formacie PDF - wersja francuska

ulotka en 2015

 

Ulotka formatu A4 "Trzebinia", zawierająca podstawowe informacje na temat gminy Trzebinia, wybrane dane statystyczne, odniesienia do położenia w Polsce oraz do głównych atrakcji regionu Małopolski. Publikacja w języku angielskim i francuskim. Wersja w j. polskim - tylko w formacie .pdf (do pobrania).

 

Data wydania: październik 2015 r., czerwiec 2016 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF - wersja polska
Pobierz publikację w formacie PDF - wersja angielska

Pobierz publikację w formacie PDF - wersja francuska

folder 2015

 

Folder poświęcony Gminie Trzebinia. Zawiera krótkie opisy (w języku polskim i angielskim), dotyczące położenia geograficznego Trzebini, historii i zabytków, atrakcji turystycznych, wiosek tematycznych, miejsc rekreacyjnych, życia kulturalnego, tradycji i folkloru, sportu, tras turystycznych, gospodarki i stref aktywności gospodarczej oraz realizowanych projektów i współpracy zagranicznej. Na końcu znajduje się informator adresowy (informacja turystyczna, taksówki, kultura i sport, opieka medyczna, urzędy pocztowe, banki i bankomaty, gastronomia i noclegi). 32 strony formatu A-4.


Data wydania: styczeń 2015 r.


Pobierz publikację w formacie PDF

 

turyst szlaki 1

turyst szlaki 2

 

Szlaki turystyczne w Trzebini - publikacja zwierająca ogólny opis tras turystycznych w naszej gminie, najciekawszych miejsc i atrakcji oraz interesujących imprez organizowanych cyklicznie, a także mapy 4 szlaków:

  • czerwonego (49,1 km)
  • niebieskiego (z Trzebini do Rudna, 24 km)
  • niebieskiego (z Trzebini do Filipowic, 11 km)
  • niebieskiego, zielonego i czarnego szlaku w rejonie Płok

Publikacja w języku polskim. Data wydania: kwiecień 2014 r.

 

Kliknij w obrazek aby pobrać publikację w formacie .JPG

 

szlak judaistycznyA4

 

Ulotka formatu A4 "Szlak kultury żydowskiej i Holokaustu w Trzebini", zawierająca informacje na temat projektowanego szlaku prowadzącego śladem historycznych mieszkańców Trzebini oraz wydarzeń rozgrywających sie podczas II Wojny Światowej, kiedy zagładzie ulegli prawie wszyscy członkowie gminy żydowskiej. Broszura zawiera podstawowe informacje na temat szlaku, opis kolejnych punktów oraz mapkę trasy. Publikacja w języku polskim i angielskim.

 Data wydania: czerwiec 2014 r.

 

Strefy 2013

 

Ulotka formatu A5 "Strefy Aktywności gospodarczej w Trzebini", zawierająca informacje o zastosowaniu nowoczesnego systemu poprawiającego warunki rozwoju mniejszych przedsiębiorstw i wydzieleniu w tym celu specjalnych stref aktywności gospodarczej. Pierwsze trzy strefy powstały w Trzebini przy dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Publikacja w języku polskim i angielskim.

Data wydania: czerwiec 2013 r.

A4 do A5 Dwór  A4 do A5 Młoszowa

A4 do A5 Kozi Bród  A4 do A5 Puszcza

A4 do A5 Rynek  A4 do A5 Chechło

 

Seria 6 ulotek formatu A5, zawierających podstawowe informacje o prezentowanym miejscu, możliwościach i propozycjach spędzenia tam wolnego czasu, a także opis pobliskich atrakcji i innych polecanych miejsc w Gminie Trzebinia. Publikacje w języku polskim.

 

Data wydania: maj 2013 r.

 

Ulotka TRZEBINIA 

 

Ulotka formatu A3 pt. „Trzebinia", zawierająca podstawowe informacje na temat gminy  Trzebinia oraz  tego, co warto obejrzeć, gdzie się wybrać i co zwiedzić. Pozycja zawiera plan gminy, schemat szlaków turystycznych, dane teleadresowe informacji turystycznej  oraz  bazy noclegowej i gastronomicznej. Każda omawiana atrakcja została przedstawiona na kilku fotografiach. Publikacja w języku polskim, angielskim i niemieckim.

 

Data wydania: kwiecień 2011 r.

 

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 Broszura PSARY

 

Ulotka formatu A4 pt. „PSARY Gmina Trzebinia", zawierająca opis najciekawszych miejsc w Psarach, historię i miejscowości i jej nazwy oraz krótkie informacje na temat gminy Trzebina. Publikacja opracowana we spółpracy ze Stowarzyszeniem NASZE PSARY w języku polskim.

 

Data wydania: marzec 2011 r.

 

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 ulotka MUZEUM REGIONALNE W TRZEBINI

 

Informacja na temat Muzeum Regionalnego w Trzebini (otwarte 25.09.2010 r.), zawierająca materiały o pracy nad utworzeniem Muzeum, które początkowo działało jako Muzeum Ziemi Trzebińskiej, mapę dojazdu oraz informacje praktyczne związane ze zwiedzaniem ekspozycji. Publikacja w języku polskim, wydana we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Trzebińskiej "COR".

 

Data wydania: wrzesień 2010 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 Cmentarz żydowski w Trzebini

 

Ulotka formatu A4 zawierająca podstawowe informacje na temat powstania gminy wyznaniowej w Trzebini, historii cmentarza wyznaniowego (kirkutu) w Trzebini, opis jego stanu obecnego, zakres prac porządkowych prowadzonych na jego terenie oraz  opis cech charakterystycznych trzebińskich macew. Publikacja zawiera także informacje na temat mozliwości zwiedzania cmentarza. Zainteresowani publikacją powinni się skontaktować z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini, tel. (32) 61-21-357, z Punktem Jurajskiej Informacji Turystycznej w Domu Kultury "Sokół" w Trzebini, tel. (32) 61-10-621 lub z Punktem Jurajskiej Informacji Turystycznej w Dworze Zieleniewskich w Trzebini (32) 61-22-587.

 

Data wydania: grudzień 2009 r.

 

Pobierz ulotkę w wersji polskiej

Pobierz ulotkę w wersji angielskiej

 
Sport i turystyka w powiecie chrzanowskim
 

Informacja na temat atrakcji turystycznych, szlaków pieszych i rowerowych oraz bazy noclegowej na terenie całego Powiatu Chrzanowskiego. Publikacja w języku polskim, wydana we współpracy z Gminą Alwernia, Gminą Babice, Gminą Chrzanów, Gminą Libiąż i Starostwem Powiatowym w Chrzanowie.

 

Data wydania: marzec 2009 r.

 

Pobierz publikację w formacie pdf

 

 

Folder TRZEBINIA

 

Folder poświęcony Gminie Trzebinia zawiera ciekawe opisy, blisko 140 kolorowych fotografii, (36 stron formatu A-4). Folder składa się z kilkunastu rozdziałów, które obejmują m. in. takie zagadnienia jak: położenie geograficzne, historia, zabytki, atrakcje turystyczne i rekreacyjne, życie kulturalne, tradycja i folklor, rekreacja i sport, trasy turystyczne i rowerowe, gospodarka, wybrane projekty realizowane w gminie czy współpraca zagraniczna. Ciekawostką i nowością zarazem jest umieszczenie w obecnej edycji folderu opisów wszystkich trzebińskich sołectw wraz z poświeconą im dokumentacją fotograficzną. Na wewnętrznej okładce zostały zamieszone dyplomy, statuetki i medale, które Gmina Trzebinia uzyskała w ostatnich latach.

 

Data wydania: grudzień 2008 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 

 ulotka TRZEBINIA

 

Ulotka formatu A3 pt. „Trzebinia", zawierająca  opis położenia Trzebini oraz krótkie informacje na teamat tego, co warto obejrzeć w Trzebini, gdzie się wybrać i co zwiedzić, a ponadto plan gminy i szlaków turystycznych oraz  bazę noclegową i gastronomiczną. Każda omawiana atrakcja turystyczna została przedstawiona na co najmniej kilku fotografiach. Publikacja w języku polskim, angielskim i niemieckim.

 

Data wydania: czerwiec 2008 r.

 

 Pobierz publikację w formacie pdf

 Zielone Perły Trzebini

 

Informacja na temat najciekawszych przyrodniczo miejsc na terenie gminy Trzebinia: Balaton, Bialny Dół, Cisowe skały, Góra Bartoska, Góra Bożniowa, rzeka Kozi Bród, rezerwat Ostra Góra, użytek ekologiczny Podbuczyna, Mysowa Góra, Wilcza Góra, Skałka Triasowa w Bolęcinie, Martwica Karniowicka i park przy pałacu w Młoszowej. Publikacja w języku polskim.

 

Data wydania: marzec 2008 r.

Pobierz publikację w formacie pdf

 

 Album TRZEBINIA

 

Ponad 150-stronicowy album promocyjny poświęcony gminie Trzebinia, w formacie A-4. Wydawnictwo składa się z dziesięciu rozdziałów zatytułowanych: Trzebinia (opis geograficzny), Historia i zabytki, Życie kulturalne, Tradycja i folklor, Piękno natury, Akweny. Trasy turystyczne, Rekreacja i sport, Gospodarka. Każdy z rozdziałów zawiera opis w języku polskim i angielskim oraz zdjęcia nawiązujące do opisywanej tematyki. Cały album zawiera aż 153 fotografie, w tym kilka reprodukcji archiwalnych zdjęć trzebińskiego Rynku i Dworu Zieleniewskich oraz blisko 30 panoramicznych fotografii miasta wykonanych z lotu ptaka. Publikacja w języku polskim i angielskim.

Zainteresowani kupnem publikacji powinni się skontaktować z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini, tel. (32) 61-21-357 lub z Trzebińskim Centrum Kultury, tel. (32) 61-10-621. Cena: 33.70 zł.

 

Data wydania: grudzień 2007 r.

 

 Album ARCHITEKTURA ZIEMI TRZEBIŃSKIEJ

 

Album „Architektura Ziemi Trzebińskiej na starych kartach pocztowych, ilustracjach i mapach XIX i XX wieku": 161 stron, na których rozmieszczono odbitki 110 kart pocztowych i ilustracji oraz 17 reprodukcji map. Dają one doskonały obraz przemian, jakim uległa Trzebinia na przestrzeni XIX i XX wieku. Publikacja w języku polskim.

Zainteresowani kupnem publikacji powinni się skontaktować z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini, tel.(32) 61-21-357  lub z Trzebińskim Centrum Kultury, tel. (32) 61-10-621. Cena:  29.30 zł (opr. twarda), 19.30 zł (opr. miękka).

 

Data wydania: październik 2007 r.

 

 Informator turystyczny

 

„Informator turystyczny", poświęcony najciekawszym walorom gminy Trzebinia. Każda omawiana atrakcja została przedstawiona na co najmniej kilku barwnych fotografiach z  krótkimi opisami. Publikacja zawiera także plan gminy, opis turystycznych szlaków pieszych i rowerowych oraz informator teleadresowy: baza noclegowa i gastronomiczna, ośrodki sportowe, informacja turystyczna, opieka medyczna i apteki, komunikacja, banki i bankomaty, instytucje kultury, biblioteki i ważne telefony. Publikacja w języku polskim.

 

Data wydania: wrzesień 2007 r.

 

Pobierz publikację w formacie PDF

 

 

 

  

Inne publikacje

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Zbliżające się wydarzenia

 

GMINA TRZEBINIA
ul. Marszałka Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227, fax: 32 6121 147
Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00