Na ręce burmistrza Trzebini - Adama Adamczyka nadeszły podziękowania z Kamienia Pomorskiego za pomoc udzieloną przez trzebińskie władze samorządowe z przeznaczeniem na odbudowę budynku mieszkalnego, który spłonął w trakcie tragicznego w skutkach pożaru, jaki miał miejsce w kwietniu 2009 roku.

„W nocy z 12 na 13 kwietnia 2009 roku w Kamieniu Pomorskim wydarzyła się tragedia - spłonął budynek socjalny przy ul. Wolińskiej. W wyniku pożaru śmierć poniosły 23 osoby spośród 77 tam przebywających, a 21 rannych trafiło do okolicznych szpitali. Obecnie ponad 50 uratowanych osób pozostaje bez stałego miejsca zamieszkania.


Utrata dachu nad głową jest wielkim dramatem dla każdego, kto tego doświadczy. W takich momentach poszkodowani nie powinni być pozostawieni sami sobie. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować władzom samorządowym z Panem Burmistrzem na czele oraz całej społeczności miasta Trzebinia za przekazane wsparcie finansowe. Jest ono bez wątpienia wyrazem szczerej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Tak jak okazane dobro zawsze powraca, tak też i wasze otwarte serca z pewnością zostaną wynagrodzone.


Dziękując raz jeszcze, życzę wszystkim mieszkańcom Trzebini wszelkiej pomyślności oraz doświadczenia na co dzień dobra od drugiego człowieka, takiego jakiego doznali od Was poszkodowani w pożarze" - napisał w liście do burmistrza Trzebini - Adama Adamczyka burmistrz Kamienia Pomorskiego - Bronisław Grzegorz Karpiński.


Przypomnijmy, że uchwałą z dnia 29 maja 2009 roku Rada Miasta Trzebini zdecydowała o przeznaczeniu 10.000 zł. na odbudowę budynku mieszkalnego dla ocalałych z tragicznego pożaru, który wydarzył się przed kilkoma miesiącami w Kamieniu Pomorskim.
(RS)

 

Fot.: Herb Kamienia Pomorskiego. Źródło: www.kamienpomorski.pl