Polska, jako państwo należące do Unii Europejskiej, zaimplementowała do swojego prawa wytyczne Ramowej Dyrektywy Wodnej (RDW), wyznaczającej wszystkim krajom członkowskim jednolite zasady zrównoważonego gospodarowania wodami. Przez 6 miesięcy, od 1 września 2011 r. do 29 lutego 2012 r., każdy zainteresowany może wnosić swoje uwagi i opinie do projektów dokumentów związanych z tym tematem.

Konsekwentne wdrażanie RDW w Polsce powinno pozwolić na osiągnięcie do 2015 r. dobrego stanu wód powierzchniowych i podziemnych. Zachęcamy Państwa do zaangazowania się w proces wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej w Polsce i przesłania uwag do następujących dokumentów (zamieszczony poniżej formularz może wypełnić każdy zainteresowany tematyką gospodarki wodnej):

 

"Harmonogram i program prac związanych z aktualizacją planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy"

"Przegląd istotnych problemów gospodarki wodnej dla obszarów dorzeczy"

 

Na etapie opracowywania ostatecznej wersji „Harmonogramu (...)" oraz „Przeglądu (...)", Państwa uwagi zostaną rozważone przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, będącego organem odpowiedzialnym za ostateczną formę ww. dokumentów. Wszelkie uwagi i sugestie na ich temat prosimy przekazać najpóźniej do 29 lutego 2012 r.:

- listownie na adres: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 22, 31-109 Kraków

lub

- pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Formularz, który może ułatwić Państwu wyrażenie opinii na temat konsultowanego tematu.

 

Fot.: Logo Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie