W dniu 13 października 2011 roku w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji wyróżniający się w swojej pracy nauczyciele oraz dyrektorzy trzebińskich placówek oświatowych zostali uhonorowani medalami przez małopolskiego kuratora oświaty - Aleksandra Palczewskiego oraz nagrodami przez burmistrza Trzebini - Stanisława Szczurka.

Medalami Komisji Edukacji Narodowej zostali odznaczeni: Iwona Jakóbik - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini, Marzena Spławińska - Bogunia - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebini, Jadwiga Pęcherek - nauczyciel Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Trzebini oraz Paweł Raj - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebini.


W tym miejscu warto podkreślić, że Srebrnym Krzyżem Zasługi została uhonorowana Jadwiga Iwona Kiełbus - dyrektorka Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Trzebini za realizację programu Ministerstwa Edukacji Narodowej - "SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW". Jednakże przyznane odznaczenie zostanie wręczone dopiero w listopadzie.


Z kolei nagrodami burmistrza Trzebini - Stanisława Szczurka w tym roku zostało wyróżnionych osiemnastu nauczycieli i dyrektorów gminnych placówek oświatowych. Otrzymali je: Sylwia Słomska-Garlińska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dulowej, Piotr Gąsiorek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Lgocie, Krystyna Wojtas - dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Trzebini, Jadwiga Iwona Kiełbus - dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Trzebini, Magdalena Biedermann - nauczyciel w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 w Trzebini, Barbara Spyt - nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej, Violetta Zakrzewska - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 6 w Trzebini, Barbara Olearczyk-Marciniak - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 6 w Trzebini, Stefania Głuch - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 6 w Trzebini, Magdalena Staroń - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 6 w Trzebini, Irmina Strzelichowska - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Młoszowej, Renata Gąsiorek - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Lgocie, Tomasz Kurdziel - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Myślachowicach, Aneta Świerczek-Sumera - nauczyciel w Gimnazjum Nr 2 w Trzebini, Krystyna Harańczyk - nauczyciel w Gimnazjum Nr 2 w Trzebini, Małgorzata Ropka - nauczyciel w Gimnazjum Nr 2 w Trzebini, Marta Pliszka - nauczyciel w Gimnazjum Nr 2 w Trzebini oraz Ewa Musiał - nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 8 w Trzebini.


Podziękowania za dotychczasową pracę z dziećmi i młodzieżą, słowa wdzięczności oraz serdeczne życzenia trzebińscy nauczyciele w dniu swojego święta usłyszeli m. in. od Aleksandra Palczewskiego - małopolskiego kuratora oświaty, Stanisława Szczurka - burmistrza Trzebini oraz Andrzeja Miranowicza - dyrektora Trzebińskiego Centrum Administracyjnego.


Tradycyjnie już podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Gminy Trzebinia uhonorowały tytułami PRZYJACIELA OŚWATY osoby prywatne oraz instytucje, które w ostatnim roku szkolnym wspierały działalność trzebińskich placówek oświatowych. Tegoroczne tytuły PRZYJACIELA OŚWIATY otrzymali: Państwo Teresa i Marek Strycharscy, Państwo Iwona i Jarosław Piskozub oraz Zakład Karny w Trzebini.


Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Trzebini-Gaju.
(RS)

 

Fot.: Wyróżnieni i nagrodzeni nauczyciele oraz Przyjaciele Oświaty na wspólnym zdjęciu z małopolskim kuratorem oświaty - Aleksandrem Palczewskim oraz burmistrzem Trzebini Stanisławem Szczurkiem.