Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini zaprasza w piątek 21.10.2011 r. na godz. 18.00 do Dworu  Zieleniewskich na koncert  odbywający się w ramach Trzebińskiej Jesieni Muzycznej, której Partnerem jest  Województwo Małopolskie. Wstęp wolny.

Będzie to koncert kameralny w wykonaniu utalentowanych artystów młodego pokolenia, którzy są laureatami  krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. Wystąpią: Arnold Gniwek - fortepian i kwartet klarnetowy Quatro Clarinetti. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Chopina, Debussyego, Gershwina oraz tanga Astora Piazolli.

 

Można będzie także wziąć udział w Dobroczynnej Aukcji Sztuki, organizowanej przez Fundację Energetyk działającą przy Elektrowni Siersza. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na zakup sprzętu medycznego oraz leczenie osób niepełnosprawnych znaszego regionu.

 

Eksponaty przeznaczone na aukcję można oglądać w Dworze Zieleniewskich.

 

Fot.: plakat imprezy

 

 


*Arnold Gniwek urodził się 1988 roku w Lublinie. Ukończył Szkołę muzyczną II stopnia im. T. Szeligowskiego wLublinie pod kierunkiem prof. Ewy Stępki. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Zbigniewa Raubo.


Brał udział w polskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, w tym w eliminacjach do XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku. Do jego najważniejszych sukcesów zaliczyć należy m.in.: II nagroda (I nie przyznano) w III Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi w 2006 roku, I nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach w 2005 roku. Ostatnim sukcesem jest I nagroda na VI Konkursie pianistycznym podczas XV Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. Został ponadto zaproszony na swój debiutowy recital w Nowym Jorku (w lutym 2012). Był także uczestnikiem międzynarodowych konkursów w Madrycie, Darmstadt, Wrocławiu i Paternie.


Brał udział w festiwalach i warsztatach pianistycznych prowadzonych przez takich profesorów jak: Dang Thai Son, Kevin Kenner, Viera Nossina, Wojciech Świtała, Adam Wodnicki, Andrzej Tatarski, Wiesław Szlachta i Anthony Spiri. Jest wielokrotnym stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta miasta Lublin.


W lutym 2010 roku występował ze Śląską Orkiestrą Kameralną, z którą zarejestrował Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina dla Polskiego Radia (dwukrotnie emitowany). Koncertował w repertuarze solowym iz orkiestrami w wielu miastach w Polsce, Hiszpanii, we Francji i na Ukrainie.


W programie trzebińskiego recitalu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina
Preludium Des-dur "Deszczowe" op. 28 nr 15
Polonez-Fantazja As-dur op. 61
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Polonez As-dur op. 53

 

*Kwartet klarnetowy Quatro Clarinetti powstał w 2009 roku. Jego członkami są Michał Urbańczyk, Grzegorz Tobis, Szymon Fortuna i Piotr Wybraniec; studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zespół zdobył I nagrodę na IV Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie oraz II nagrodę na IX Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Członkowie kwartetu osiągają również znaczące sukcesy jako soliści. Do ich ważniejszych osiągnięć należą: I, II, III nagroda oraz wyróżnienia na Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim, III nagroda oraz wyróżnienie na Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie, IV nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach oraz stypendia Ministra Kultury. Koncertowali w wielu krajach Europy oraz w Japonii. Zespół ma w swoim repertuarze bardzo zróżnicowany program, począwszy od muzyki klasycznej aż po utwory współczesne włączając w to również jazz.
W programie usłyszymy utwory:
Quatro Clarinetti Astor Piazzolla - Historie du Tango
George Gershwin - Three Preludes
Jean Francaix - Petit Quator
Claude Debussy - Claire de Lune
Helmut Hodl - From Russia