W ramach Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem 15 października 2011 r. na terenie miasta odbyła się akcja happeningowa, której celem akcji było uwrażliwienie mieszkańców gminy na problem głodu i niedożywienia występującego na świecie w sytuacji nadprodukcji i marnowania żywności.

Akcję zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chrzanowie oraz Urząd Miasta w Trzebini. Do akcji przyłączyła się młodzież ze szkolnego koła PCK przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 4, nr 8 i Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Radość".


Symboliczna bułeczka rozdawana wśród osób robiących sobotnie zakupy miała zwrócić uwagę na problem, jakim jest marnotrawienie żywności. W centrach handlowych utylizuje się tony jedzenia, zamiast rozdawać je ubogim. My sami także się do tego dokładamy, kupując więcej niż potrzebujemy. Dlatego należy apelować o zmianę naszych przyzwyczajeń oraz prawa, które pozwoli sklepom przekazywać żywność organizacjom pozarządowym bez dodatkowych kosztów.


 

Wszystkie zdjęcia autorstwa J. Biegun