Staraniem Gminy Trzebinia wykonano przebudowę części ulicy Matejki na terenie Osiedla Gaj, począwszy od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do skrzyżowania z drugim wjazdem na teren siedziby Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Przebudowa została wykonana na 210 metrowym odcinku ulicy. Przedsięwzięcie objęło m.in.: wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni, jej obustronne okrawężnikowanie, wykonanie nowego chodnika od strony bloków, położenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie zatok postojowych do parkowania podłużnego w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni (9 miejsc od strony bloków i 6 miejsc od strony lasu).


- Dzięki wykonaniu zatok postojowych przy przebudowanej części ulicy Matejki zmotoryzowani nie będą już narażeni, jak było to dotychczas, na uciążliwości związane z parkowaniem samochodów bezpośrednio na ulicy, w pobliżu okolicznych sklepów, co tamowało i utrudniało ruch samochodowy w tym miejscu - podkreśla Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.


Przebudowa została wykonana przez wyłonione w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe „BITUMIK" z Chrzanowa. Koszt przedsięwzięcia to 215.492 zł.
(RS)

 

Fot.: Dzięki wykonaniu zatok postojowych kierowcy nie pozostawiają już aut bezpośrednio na ulicy Matejki.