10 kwietnia rozpocznie się III edycja konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”. W ramach plebiscytu sms-owego mieszkańcy miejscowości, w których znadują się sklepy Intermarché i Bricomarché, wybiorą dwie lokalizacje, w których powstaną place zabaw, ufundowane przez Fundację Muszkieterów.

 

W tym roku konkurs „Zagłosuj na Swoje Miasto” zorganizowany zostanie, w ramach kampanii społecznej Fundacji Muszkieterów „Place Zabaw Muszkieterów”, już po raz trzeci. W ramach tej edycji, w dwóch miejscowościach, na które oddana zostanie największa liczba głosów, Fundacja Muszkieterów ufunduje kolorowe, nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Każdy o wartości blisko 30 tys. zł.

 

340 – to kod przypisany dla Trzebini. Mieszkańcy oraz sympatycy Trzebini mogą zagłosować na swoje miasto, wysyłając SMS o treści PLAC340 pod numer 7168. Koszt SMS to 1 złoty plus VAT. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Głosowanie potrwa do 31 maja.

 

-Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców Trzebini do udziału w konkursie i głosowaniu na swoje miasto. Dzięki Waszym głosom Trzebinia może być kolejnym miastem, w którym ufundowany przez Muszkieterów plac zabaw, umili życie jego najmłodszym mieszkańcom – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

W ciągu czterech lat trwania akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”, w miejscowościach, w których obecni są Muszkieterowie, Fundacji Muszkieterów, udało się wybudować 76 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,6 mln złotych. W zeszłorocznym plebiscycie „Zagłosuj na Swoje Miasto”, najwięcej głosów oddali mieszkańcy Słupcy oraz Głogowa i to właśnie tam powstały place zabaw Muszkieterów.

 

-Żyjąc wśród lokalnych społeczności, jesteśmy ich częścią i mamy poczucie odpowiedzialności za to, żeby żyło im się co raz lepiej. Dlatego, aby odpowiedzieć na ich potrzeby, realizujemy takie inicjatywy jak „Place Zabaw Muszkieterów”. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłosci uda nam się wybudować place zabaw we wszystkich miejscowościach, w których jesteśmy obecni – dodaje Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

Szczegółowe informacje o zasadach głosowania oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.

 

Informacja o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”


„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa akcja społeczna realizowana przez Fundację Muszkieterów. W tym roku przeprowadzona zostanie po raz piąty. Fundacja, której członkami są właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, na mocy specjalnej umowy z samorządami lokalnymi bądź ze spółdzielniami mieszkaniowymi, przekazuje mieszkańcom miasta plac zabaw. Ze swojej strony Fundacja pokrywa koszty zakupu i montażu zestawów zabawowych. Z kolei, władze lokalne wyznaczają lokalizację oraz przygotowują teren, na którym powstanie plac zabaw.

 

Informacja o Grupie Muszkieterów


Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów Polsce, jest zrzeszeniem prawie 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 170 supermarketów Intermarché i 80  Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardy euro.  Sieć to ponad 3.500 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 000 osób.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Eliza Orepiuk

Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji

ITM Polska Sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61 - 070 Poznań

tel.: 061 665 12 09, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.