Szymon Marczuk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini zdobył srebrny medal w stylu dowolnym podczas finału wojewódzkiego w pływaniu w kategorii szkół podstawowych, który odbył się na pływalni „Cabańska Fala” w Chrzanowie.

 

 

- W stawce kilkudziesięciu najlepszych pływaków, którzy w większości trenują w  znanych klubach, m.in.: w Krakowie, Tarnowie i Zabierzowie, Szymon stoczył pasjonujący pojedynek o zwycięstwo, przegrywając zaledwie o  56 setnych sekundy – relacjonuje Paweł Raj, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini.

 

Szymon jest uczniem klasy sportowej o profilu pływanie i tenis ziemny. Od kilku lat trenuje pływanie w szkółce pływackiej na basenie „Aqua Planet” w Trzebini, gdzie pod kierunkiem Agnieszki Antoń rozwija swoje umiejętności. W tym roku szkolnym systematycznie poprawiał swoje wyniki w stylu dowolnym. Zwyciężył w etapie gminnym z czasem 0:31,01. Wygrał również etap powiatowy z czasem 0:30,52. Natomiast w finale wojewódzkim popłynął w czasie 0:29,84.
(RS)

 

Fot.: Szymon Marczuk zdobył II miejsce i srebrny medal. Zdjęcie udostępnione do publikacji przez SP nr 3 w Trzebini.