Swoje 107 urodziny w dniu 6 kwietnia 2012 roku obchodziła Pani Helena Zembala z Młoszowej koło Trzebini. Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia złożyli Dostojnej Jubilatce przedstawiciele Gminy Trzebinia oraz Powiatu Chrzanowskiego.

 

 

Helena Zembala jest obecnie najstarszą mieszkanką Trzebini i zarazem wszystkich gmin Powiatu Chrzanowskiego. Urodziła się w Młoszowej koło Trzebini i z tą miejscowością związała całe swoje życie. W roku 1926 wstąpiła w związek małżeński z Romualdem Zembalą. Urodziła  czwórkę dzieci – trzy córki i syna. Ponadto doczekała się 9 wnuków, 15 prawnuków oraz 16 praprawnuków.

 

Mimo sędziwego wieku Pani Helena nadal cieszy się bardzo dobrą pamięcią i z łatwością przywołuje rożne fakty z przeszłości. W ciepłe i słoneczne dni z pomocą Rodziny chętnie wychodzi na spacery do przydomowego ogrodu. Lubi słodycze i kawę. Codziennie słucha radia i wiele czasu poświęca na modlitwę. Jej życiową dewizą jest optymizm oraz pogodne nastawienia do ludzi.

 

Dostojna Jubilatka na co dzień zamieszkuje w Młoszowej w pięciopokoleniowej Rodzinie, która otacza ją serdeczną opieką. Pod jednym dachem Pani Helena zamieszkuje z córką Stefanią, wnuczką Barbarą z mężem Marianem, prawnuczką Mariolą z mężem Bogdanem oraz praprawnukami – Dominikiem i Kacprem.

 

Z okazji 107 rocznicy urodzin najserdeczniejsze życzenia Pani Helenie złożyli osobiście: Stanisław Szczurek – burmistrz Trzebini, Maria Siuda – wicestarosta chrzanowski, Marzena Bober – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini oraz Andrzej Jura – radny Rady Powiatu Chrzanowskiego. Przedstawiciele gminy i powiatu przekazali ponadto Jubilatce kwiaty i pamiątkowe listy. Z kolei Pani Helena zaśpiewała samorządowcom swoją ulubioną pieśń religijną.
(RS)

 

Fot.: Pani Helena Zembala w towarzystwie najbliższej Rodziny oraz przedstawicieli Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego.