W minioną niedzielę (15.04.2012) w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Bolęcinie wystąpiły dzieci 5 i 6 letnie z miejscowego Przedszkola Samorządowego z montażem słowno-muzycznym pt. „Niezwykła noc - zmartwychwstania  moc”.

 

Występ przedszkolaków został przygotowany i opracowany przez nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Bolęcinie: Monikę Smółkę, Barbarę Banicką i Beatę Dulowską. Przedszkolakom towarzyszyła schola, nad którą opiekę artystyczną sprawują:  Agnieszka Kuchta, Anna Kuchta i Sławomir Hałat.

 

- Mali aktorzy ubrani w stroje ludowe oraz stroje owieczek i pasterza  zaprezentowali przygotowane i wyćwiczone dużo wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Występ dzieci wzbudził wzruszenie wśród wiernych, a dla przedszkolaków stał się ogromnym przeżyciem i źródłem radości – mówi Grażyna Łuczak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bolęcinie.

 

- Dzięki takim imprezom dzieci uczą się zwyczajów i obrzędów ludowych związanych z tradycjami Świąt Wielkanocnych, uświadamiają sobie rolę tradycji w życiu narodu oraz integrują się z lokalną  społecznością – dodaje Grażyna Łuczak.
(RS)

 

 

 

 

 

 

Fot.: Występy dzieci w kościele w Bolęcinie. Zdjęcia udostępnione do publikacji przez PS Bolęcin.