65 osób wzięło udział w tegorocznym „MARSZU PO FLAGĘ”, który dla uczczenia Święta Flagi został zorganizowany w Puszczy Dulowskiej przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Młoszowa”.

 

 

Tym razem organizatorzy postawili sobie za cel włączenie do imprezy drużyn szkolnych. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 8 drużyn, które miały rywalizować w marszu sztafetowym 4 x 2,5 km, następnie miały wypełniać test z zakresu wiedzy o fladze, godle oraz historii związanej z flagą, godłem Polski i wykonywać zadania sprawnościowe. Jednakże pogarszająca się pogoda pozwoliła tylko na przejście części sztafety, oraz wypełnienie już w deszczu testu wiedzowego.

 

- Więcej szczęścia do dobrej pogody mieli gimnazjaliści i sympatycy nordic walkingu, którzy przeszli pełny dystans ok. 8 km na trasie z Młoszowej do Dulowej – informuje Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młoszowa”.

 

Po zakończeniu marszu i sprawdzeniu wiedzy uczestników organizatorzy wyłonili zwycięzców w kategorii szkół podstawowych. I miejsce zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młoszowej, II Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, a III Szkoła Podstawowa w Bolęcinie. W kategorii gimnazjów I miejsce uzyskało Gimnazjum nr 1 w Trzebini, a II Gimnazjum z Woli Filipowskiej.

 

Oprócz nagród książkowych dla zwycięzców wszyscy otrzymali drobne nagrody oraz flagi. Organizacja imprezy została wsparta przez sponsorów: Bank Spółdzielczy w Chrzanowie, Urząd Miasta w Trzebini oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

 

Fot.: Uczestniczący w imprezie uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami.

 

16.05.2012

 

(RS)