W ramach projektu „Zielona Perła Małopolski - edukacja ekologiczna w gminie Trzebinia” w dniach 4-14.05.2012 r. zorganizowano we wszystkich trzebińskich szkołach podstawowych i gimnazjach prelekcje dla uczniów.

Prelekcje pt. „Pszczoła w ochronie środowiska”, przeprowadzone przez mistrzów pszczelarskich z Koła Pszczelarzy w Trzebini, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nich udział 1.252 uczniów wraz z nauczycielami.

 

W trakcie prelekcji uczniowie dowiedzieli się, dlaczego rola pszczół w środowisku jest bardzo ważna i jak należy się zachowywać w pasiece. Ponadto dzięki zaangażowaniu prowadzących mieli możliwość obejrzenia żywych pszczół w uliku poglądowym i poznania różnic pomiędzy matką, trutniami i pszczołami robotnicami. Prelegenci przedstawili również pracę pszczelarza, podstawowe narzędzia i ubiór, zapewniający ochronę przed użądleniami. Nie zabrakło także informacji na temat miodu i jego leczniczych właściwości, połączonych z degustacją.

 

Prelekcje zorganizowane przez Urząd Miasta w Trzebini jako element projektu „Zielona Perła Małopolski”, finansowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

 

Więcej informacji na temat projektu „Zielona Perła Małopolski – edukacja ekologiczna w gminie Trzebinia”

 

 

Fot. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 przy uliku poglądowym w trakcie degustacji miodu (zdjęcie z zasobów Koła Pszczelarzy w Trzebini).

 Projekt dofinansowany przez

logo wfosigw