Ruszyła rekrutacja do XX  edycji Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, której celem jest inwestycja w osoby o dużym potencjale przywódczym - kształtowanie liderów i liderek społeczeństwa obywatelskiego.

Szkoła Liderów jest unikalnym w skali Polski, intensywnym szkoleniem dla osób z doświadczeniem w działalności publicznej – samorządzie terytorialnym, instytucjach i inicjatywach obywatelskich, środowiskach opiniotwórczych, partiach politycznych i organizacjach pozarządowych.  Szkoła Liderów to okazja do spotkania i wspólnej pracy dla ludzi różnych sektorów i opcji politycznych.

 

Program Szkoły składa się z dwóch nurtów:

I. Spotkań ze znanymi politykami, działaczami publicznymi oraz reprezentantami sektora biznesowego. Każda Szkoła to spotkanie z około 40 osobami prowadzącymi różne wykłady, prezentacje,warsztaty, treningi.

 

Naszymi Gośćmi byli m.in.

Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski, Wiesław Chrzanowski, Leszek Miller, Marek Borowski, Radosław Sikorski, Barbara Labuda, Bogdan Zdrojewski, Agnieszka Pomaska, Lena Dąbkowska-Cichocka, Paweł Poncyljusz, Bartosz Arłukowicz, Jarosław Kalinowski, Magdalena Środa,Jadwiga Staniszkis, Andrzej Zoll, Witold Orłowski, Jan Rokita, Krzysztof Zanussi, Przedstawiciele firm - Ericsson, Danone, Unilever, PricewaterhouseCoopers.

 

II. Treningów i warsztatów z umiejętności liderskich. Zajęcia na Szkole są intensywne i trwają ok. 8 - 10 godzin dziennie. Prowadzone są w małych grupach przez doświadczonych trenerów. Uczestnicy biorą udział w treningach outdoorowych, warsztatach, panelach dyskusyjnych, stolikach eksperckich, konwersatoriach, case studies, debatach oksfordzkich, pracy z kamerą. W czasie Szkoły uczestnicy poznają problematykę liderstwa, angażowania społeczności lokalnej, skutecznej komunikacji, konfliktu i konsensusu.

 

W trakcie Szkoły uczestnicy zdobędą umiejętności: rozwiązywania konfliktów, jednoczenia ludzi o różnych poglądach i interesach wokół spraw ważnych dla społeczności lokalnych.

 

Dzięki finansowemu zaangażowaniu  Partnerów projektu jedyną inwestycją ze strony uczestników są koszty dojazdu na ew. rozmowę kwalifikacyjną oraz koszty dojazdu i powrotu ze Szkoły. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia:

Wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY wraz z życiorysem lub CV oraz max.  2 materiałami poświadczającymi Twoją liderską działalność (artykuły prasowe, listy rekomendacyjne/gratulacyjne, dokumenty, print screen’y stron www) prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do niedzieli 17 czerwca, do godz. 23:59. Ankiety wysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

 

Na podstawie ankiet wybrane zostaną osoby, które zaprosimy na rozmowy w Warszawie w dniach 26-29 czerwca. Lista osób uczestniczących w Szkole zostanie ogłoszona do 1 lipca 2012 r.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.szkola-liderow.pl