Zawodniczka Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia – Justyna Trębacz wystąpiła w reprezentacji Polski w ramach Mistrzostw Świata Juniorek w Unihokeju U-19, które odbyły się ostatnio w Nitrze na Słowacji.

Polska występuje w najwyższej dywizji A, w której sklasyfikowanych jest 8 najlepszych drużyn. Justyna była najmłodszą zawodniczką naszej kadry. Mająca 16 lat utalentowana bramkarka z Trzebini zaprezentowała znakomitą dyspozycję na mistrzostwach i była bardzo mocnym ogniwem polskiej drużyny.

- W pierwszym meczu z Czeszkami była rezerwową bramkarką, jednak w drugiej tercji trener zdecydował się dać jej szansę i Justyna świetnie ją wykorzystała. Pomimo przegranego meczu, w kolejnym spotkaniu z Norwegią, Justyna broniła już od początku, znacznie przyczyniając się do wygranej 5:2 – relacjonuje Paweł Raj, trener unihokeja w PUKS Trzebinia.

Ostatni mecz grupowy Polki stoczyły z Finlandią – potęgą w unihokeju i zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Finki dominowały, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia gola, jednak niesamowity mecz w bramce rozegrała Justyna. Obroniła 35 strzałów, a  jej fenomenalna postawa natchnęła naszą drużynę do walki i dopiero w ostatniej tercji faworytki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Justyna została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu.

- Nasza reprezentacja nie zdołała awansować do strefy medalowej, ale w meczu o 5 miejsce w dramatycznych okolicznościach Polki zdołały wygrać ze Słowacją po golu strzelonym w dogrywce. Jest to na pewno sukces naszej młodzieżowej reprezentacji, a także zawodniczki PUKS Trzebinia, która spełniła swoje marzenia występując z orzełkiem na piersi – podkreśla trener Paweł Raj.

Fot.: Justyna Trębacz. Zdjęcie udostępnione przez do publikacji przez PUKS Trzebinia.

31.05.2012

(RS)