Dzięki zakupieniu przez Gminę Trzebinia innowacyjnego kursu języka angielskiego dla dzieci eProti aż 1128 trzebińskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych będzie mogło uczyć się tego języka za przysłowiowe grosze.

Innowacyjny program nauki języka angielskiego eProti jest skierowany do dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Składa się z 57 różnych gier edukacyjnych skupionych w jednym programie, które uczą poprzez zabawę i dzięki temu gwarantują dobrą skuteczność edukacyjną.

Platforma e-learnigowa, na której umieszczony został kurs gwarantuje dzieciom dostęp do niego przez cały rok o każdej porze, a rodzicom umożliwia stałe monitorowanie postępów edukacyjnych swoich pociech.

- Dziękuję nauczycielom, rodzicom i wszystkim innym osobom, które zaangażowały się we wdrożenie tego innowacyjnego kursu w naszych przedszkolach i szkołach podstawowych – powiedział podczas inauguracji projektu w Szkole Podstawowej w Dulowej Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

- Dzięki uczestnictwu w tym projekcie młodzi trzebinianie nie tylko lepiej i szybciej poznają język angielski, ale przede wszystkim opanują zasady nauki za pośrednictwem internetu, co na pewno będzie procentować w ich dalszej  edukacji  – dodał burmistrz Stanisław Szczurek.

Warto podkreślić, że nauka będzie się odbywać znikomym kosztem finansowym. Za wykupienie 1128 licencji dostępowych do kursu Gmina Trzebinia zapłaciła zaledwie 3.925 zł, co oznacza, że miesięczny koszt uczestnictwa w kursie jednego ucznia wyniesie niespełna 35 groszy.

Kurs będzie prowadzony w okresie od 1 czerwca 2012 roku do 31 maja 2013 roku. Weźmie w nim udział 1128 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Gminy Trzebinia.

Fot.: Uczestnicy inauguracji innowacyjnego kursu języka angielskiego dla dzieci eProti w Szkole Podstawowej w Dulowej.

1.06.2012

(RS)