Serdecznie zapraszamy w dniu 14.06.2012 r. przedstawicieli firm z terenu Małopolski na bezpłatną konferencję w Krakowie "Wolontariat Pracowniczy - Wspólnota interesów".

 

 Konferencję organizują Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu z Warszawy oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

 

Coraz więcej firm w Polsce prowadzi programy wolontariatu pracowniczego. O ile projekty takie są właściwie realizowane, przynoszą wiele dobrego zarówno firmie, jej pracownikom jak i organizacjom będącym odbiorcami pomocy. Wzmacnianie  w pracownikach poczucia dumy z pracy w organizacji zaangażowanej społecznie, uruchamianie w nich pokładów przedsiębiorczości oraz budowanie pozytywnego wizerunku wśród klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych to tylko niektóre spośród wielu korzyści, na jakie może liczyć firma. Z kolei dla organizacji pozarządowych i instytucji publicznych to możliwość budowania partnerstw i otrzymania ze strony firm dodatkowego wsparcia.

 

·       Czym jest wolontariat pracowniczy?

·       Czy wolontariat pracowniczy może być realizowany przez MŚP i jak wykorzystać praktyki polskich liderów na poziomie lokalnym?

·       Jak rozsądnie budować programy wolontariatu pracowniczego w firmie, by w dążeniu do efektywności i profesjonalizmu nie zatracić idei wolontariatu?

·       Z jakimi problemami spotykają się pracodawcy organizując wolontariat pracowniczy?

·       Komu i jak pomagać?

·       Jak tworzyć partnerstwa międzysektorowe?

·       Jakie są perspektywy rozwoju?

 

Na te i na inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy spotkania:

·       Marek Solak – Orange Polska

·       Agnieszka Krajnik – Provident

·       Katarzyna Wójcik - Provident

·       Małgorzata Walędzińska-Półtorak – Kompania Piwowarska SA

·       Anna Jawor - IBM Polska

·       dr Grzegorz Baran – adiunkt w Katedrze Metod i Technik Zarządzania w Sektorze Publicznym w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Przedstawiciele firm zainteresowani uczestnictwem w konferencji mogą zgłaszać swój udział do dn. 8 czerwca 2012 r. mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 12 412 15 24. W zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz telefon kontaktowy.

 

Podczas konferencji odbędzie się spotkanie w ramach realizowanego w latach 2011-2012 przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu projektu edukacyjnego “Akademia Liderów Wolontariatu Pracowniczego” obejmującego cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez polskich praktyków. Projekt dofinansowany został ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Patronat Honorowy:

Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski

 

Patronat medialny:

Radio Kraków

 

Partnerzy konferencji:

Provident

Fundacja Orange

IBM Polska

Kompania Piwowarska SA