Prezentujemy wyniki Gminnego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka, który odbył się 31.05.2012 r. w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Lgocie.

W 2012 roku obchodzimy 70. rocznicę śmierci Janusza Korczaka i setną rocznicę założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Dlatego bieżący rok ustanowiono - decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Rokiem Janusza Korczaka. W nawiązaniu do tej idei dyrektor szkoły podstawoej w Lgocie Piotr Gąsiorek, polonista Barbara Goc oraz bibliotekarz i zarazemnauczyciel przyrody Marta Dąbek zorganizowali Gminny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Honorowy patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta Trzebini - Pan Zdzisław Ścigaj. Konkurs urozmaiciła prezentacja multimedialna o życiu i pracy J.Korczaka, przygotowana pod kierunkiem pani Anety Brzóski i Moniki Wentrys - nauczycielek ze szkoły podstawowej w Myślachowicach.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w Trzebini, a jego celem było:

  1. Pogłębienie  wiadomości na temat życia i twórczości Janusza Korczaka.
  2. Przybliżenie wartości zawartych w  jego twórczości.
  3. Inspirowanie uczniów do poszukiwania właściwych wzorów postępowania.

W finałowych rozgrywkach spotkały się szkoły podstawowe: nr 8 w Trzebini, szkoła z Myślachowic i Dulowej oraz gospodarze - szkoła w Lgocie. Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach, a za zadanie mieli: rozwiązać test, składający się z otwartych i zamkniętych pytań, uzupełnić tekst - apel dziecka do rodziców oraz rozszyfrować hasło. Wszyscy uczestniczący w konkursie uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą. 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Myślachowicach, reprezentowana przez Weronikę Wentrys i Małgorzatę Miślińską (uczennice przygotowała pani Monika Wentrys)
II miejsce -Szkoła Podstawowa w Dulowej, reprezentowana przez: Weronikę Tupaj i Karolinę Czak (uczennice przygotowała pani Grażyna Iwaniak-Książek)
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini, reprezentowana przez Annę Seręgę i Karolinę Korbownik (uczennice przygotowywała pani Bożena Buzdygan)
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Lgocie, reprezentowana przez Julię Stypułę i Natalię Kwaśniewską (uczennice przygotowywała pani Barbara Goc).
 
Przewodniczący Rady Miasta Trzebini i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lgocie ufundowali nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników. Ponadto Przewodniczący Rady Miasta Trzebini  ufundował puchar dla najlepszej drużyny. 
 
066
 
079
 
061
Fotografie pochodzą z zasobów szkoły podstawowej w Lgocie