W Wiejskim Ośrodku Zdrowia przy ulicy Trzebińskiej 7 w Myślachowicach otwarto Ośrodek Rehabilitacji Myślachowice. Przedsięwzięcie to powstało dzięki zaangażowaniu Polskiej Fundacji Rehabilitacyjnej oraz dzięki wsparciu ze strony ludzi dobrej woli.

W trakcie uroczystego otwarcia Ośrodka Rehabilitacji Myślachowice prezes Polskiej Fundacji Rehabilitacyjnej – Paweł Biskup dziękował tym wszystkim, którzy wspierali fundację w dążeniu do utworzenia placówki w Myślachowicach. Podziękowania skierował do burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka, pełnomocnika burmistrza – Pawła Rejdycha, sołtysa Myślachowic – Jacka Wocha, prezesa Fundacji Energetyk – Ewy Mendeli, właścicieli trzebińskiego supermarketu Intermarche – Państwa Katarzyny i Marka Kania, Piotra Czecha, władz spółki Tauron Wytwarzanie oraz dyrekcji i osadzonych z Zakładu Karnego w Trzebini.

- To wspaniałe, że jako grupa młodych ludzi staracie się robić coś dobrego dla zdrowia naszych mieszkańców. Obserwując wasze wielkie zaangażowanie, od początku wierzyłem w sukces inicjatywy utworzenia Ośrodka Rehabilitacji w Myślachowicach. Myślę, że ten wasz sukces może być wspaniałym przykładem i wzorem dla wielu innych młodych ludzi, którzy szukają swojego sposobu na życie. Naszym obowiązkiem jako samorządowców jest wspierać takie inicjatywy – mówił do inicjatorów utworzenia ośrodka Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

Placówka oferuje m. in.: fizykoterapię (laser,elektroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, sollux, bioptron), terapię PNF (rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych, rehabilitacja po udarze mózgu), terapię MCKENZIE (diagnozowanie, profilaktyka oraz leczenie kręgosłupa), masaże, rehabilitację domową i pomoc logopedy. Należy podkreślić, że rehabilitanci mają pełne uprawnienia do wykonywania zawodu.

Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Informacja oraz rejestracja: tel. (32) 642-01-81.

Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku Polska Fundacja Rehabilitacyjna otworzyła gabinet rehabilitacji w Przychodni Zdrowia w Gaju. W tym czasie opieką rehabilitacyjną objęto ponad 300 osób w wieku od 4 do 97 lat, a jednocześnie rehabilitanci wykonali wykonali ponad 9 tys. zabiegów, z czego ponad 2 tys. bezpłatnie.

 


 

 

 

 

 

 


11.06.2012

(RS)