Trzebińskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza w piątek 22 czerwca 2012 r. na imprezę kończącą sezon artystyczny 2011/2012 w Dworze Zieleniewskich. W programie przewidziano koncert oraz wystawę rękodzieła artystycznego.

 

W programie:
o godz. 18:00 Otwarcie wystawy rękodzieła  Grupy Dziewiarstwa Artystycznego* "Czar koronek" z okazji 5-lecia jej działalności.
wstęp wolny

o godz. 19:00 Koncert "Parle moi d'amour" Jadwigi Kowalik - Yagi**, która zaprezentuje piosenki pochodzące z repertuaru Juliette Greco
bilety 15 zł, ulgowe 10 zł

 

* Grupa Dziewiarstwa Artystycznego "Czar Koronek" powstała w 2007 roku.  Bezpośrednim impulsem, który spowodował utworzenie Grupy, była wystawa prac wykonanych przez panią Jolantę Jasińską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. Pani Jasińska w okresie wrzesień 2007 - marzec 2008 prowadziła zajęcia z dziewiarstwa artystycznego w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini. Uczestniczące w nich osoby mogły skorzystać z porad oraz podpowiedzi doświadczonej instruktorki i pod jej okiem doskonalić swoje umiejętności. Najbardziej zaangażowane i najwytrwalsze  panie zawiązały Grupę Dziewiarstwa Artystycznego "Czar Koronek", a  spod ich rąk wychodzą prawdziwe cudeńka, które można obejrzeć na stronie http://bajkowekoronki.blogspot.com/p/grupa-czar-koronek-trzebinia.html

 

** Jadwiga Kowalik - Yaga jest kompozytorką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i prestiżowej paryskiej Conservatoire Mobel. Podczas pobytu we Francji uległa fascynacji twórczością Barbary, czyli Monique Serf, wybitnej poetki, kompozytorki i piosenkarki. Yaga opracowała jej piosenki i z powodzeniem prezentowała je na scenach w całej Polsce. Obecnie związana jest ze sceną krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej. Przed trzebińską publicznością Yaga wystąpi w repertuarze Juliette Greco, kolejnej wielkiej francuskiej pieśniarki iaktoki. Kompozytorami jej utworów byli m.in. Miles Davis i Joseph Kosma. Teksty do muzyki pisali zaś: poeci Jean Cocteau i Jean Paul Sartre. Współpraca z tymi artystami zaowocowała wieloma przebojami, które uzyskały światowy rozgłos.
Na koncert złożą się największe przeboje tej niezwyklej osobowości francuskiej estrady. Yadze akompaniował będzie Walentyn Dubrowskij - multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodika, gitara, bas), akompaniator, aranżer. Ukończył wydział muzykologii Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993r. mieszka w Krakowie, gdzie pracuje z wieloma artystami i zespołami artystycznymi. Pozostałymi twórcami tego niezwykłego koncertu są: reżyseria, kompozycja ruchu scenicznego, konsultacje -  Jadwiga Leśniak-Jankowska, oprawa plastyczna, konsultacje - Grażyna Żubrowska.

 

plakat koronki