W ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w wycieczce po najciekawszych przyrodniczo i geologicznie miejscach gminy.

 

 

Za sprawą programu edukacji ekologicznej, realizowanej przez Urząd Miasta w Trzebini, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do poznania uroczych miejsc naszej małej ojczyzny - tzw. "Zielonych Pereł", o istnieniu których zapewne nie wszyscy dotąd wiedzieli. Piąto- i szóstoklasiści pod opieką przewodnika pana Piotra Grzegorzka udali się na sześciokilometrowy spacer, aby poznać dwie spośród dwunastu pereł Trzebini. Wycieczkę „Śladami Zielonych Pereł Trzebini” rozpoczęto od przejazdu do Karniowic, skąd grupa udała się w kierunku  martwicy karniowickiej. Szlak prowadził przez malowniczy las, w którym można było podziwiać okazałe gatunki flory, w tym również te ściśle chronione. Pan Grzegorzek z pasją opowiadał o tym, co działo się na tym terenie miliony lat temu, a uczniowie mogli podziwiać piękno przyrody.

Kolejnym punktem programu był przejazd w okolice Ostrej Góry, skąd rozpoczął się marsz po tamtejszym rezerwacie przyrody. Największą jego atrakcją okazały się ogromne buki oraz chronione gatunki roślin, których rozpoznawania uczył pan przewodnik.

 

Fotografie pochodzą z zasobów SP Nr 4 w Trzebini

 

 

Projekt dofinansowany ze środków:

logo wfosigw

Więcej informacji na temat projektu Zielona Perła Małopolski - edukacja ekologiczna w gminie Trzebinia