Na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 1 w Trzebini 16.06.2012 r. odbył się II Pokoleniowy Bieg po Zdrowie pod hasłem „Ruch lekiem XXI wieku, czyli jak uciec przed zawałem”.

 

Organizatorzy imprezy podają, że „na początek, na rozgrzewkę, wszyscy chętni uczestniczyli we wspólnym aerobiku na świeżym powietrzu. W zaplanowanych w ramach pikniku rozgrywkach wzięło udział 20 trzyosobowych drużyn reprezentujących minimum dwa pokolenia. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy powyżej 60. Wśród uczestników znalazły się również osoby niepełnosprawne, podopieczni Stowarzyszenia MUMINKI.

 

Uczestnicy startowali w czwórboju, odbył się też turniej siatkówki z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, radnych naszego miasta oraz przedstawicieli służby więziennej. Wszyscy doskonale się bawili, pamiętając o tym, że ruch to zdrowie, a zdrowie jest najważniejsze.

 

Każdy mógł zjeść pyszną grochówkę. Sponsorzy ufundowali także nagrody dla zwycięzców oraz sympatyczne upominki dla wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. W trakcie imprezy można było skorzystać z bezpłatnych badań - cholesterol, cukier, ciśnienie krwi, znamiona na skórze. Dzięki sprawnej organizacji, wykorzystaniu technologii informacyjnej oraz wielkiemu zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników imprezy mieszkańcy Trzebini i okolic mogli aktywnie i w miłej atmosferze spędzić sobotę. Warto dodać, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem”.