Trzydziestu dwóch młodych piłkarzy z Gminy Trzebinia wyjedzie pod koniec lipca na kilkudniowy, międzynarodowy turniej piłkarski do zaprzyjaźnionego z naszą gminą duńskiego miasta Ishøj, gdzie skonfrontują swoje piłkarskie umiejętności z rówieśnikami z niemal całego świata.

W Danii Trzebinię będą reprezentować dwie drużyny. Pierwsza złożona z chłopców z rocznika 1997 będzie rozgrywać mecze pod okiem trenera Mieczysława Ślusarka. W skład drugiej drużyny wejdą chłopcy z roczników 1998 – 1999, a opiekę trenerską nad nimi będą sprawować: Rafał Zieliński i Tomasz Witkowski.

Uczestnicy wyjazdu do Ishøj są najlepszymi młodymi piłkarzami z trzebińskich klubów sportowych i zostali wytypowani przez wspomnianych trenerów w toku trwających trzy miesiące konsultacji.

Trzebininie udadzą się do Dani na zaproszenie władz naszego miasta partnerskiego - Ishøj.

- Taki wyjazd jest dla młodych ludzi wspaniałą przygodą. To nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także okazja do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z Europy i innych kontynentów czy też zobaczenia Danii i naszego miasta partnerskiego Ishøj – podkreśla Paweł Rejdych, pełnomocnik burmistrza Trzebini ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Fot.: Uczestnicy tegorocznego wyjazdu do Ishøj z burmistrzem Trzebini – Stanisławem Szczurkiem oraz pełnomocnikiem burmistrza – Pawłem Rejdychem.

22.06.2012

(RS)