Kolejne pary z Trzebini obchodziły ostatnio swoje Złote Gody. Z tej okazji podczas uroczystego spotkania w Dworze Zieleniewskich burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek odznaczył Jubilatów w imieniu Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Tym razem Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo: Zofia i Jan Bałuszek, Kazimiera i Hieronim Buczek, Anna i Marian Duda, Janina i Józef Durlak, Czesława i Henryk Hajdyła, Zofia i Józef Kądziołka, Maria i Zbigniew Kowalscy, Henryka i Aleksander Maliszewscy, Czesława i Stanisław Pająk, Alfreda i Władysław Pliszka, Mirosława i Józef Rejdych, Genowefa i Bogusław Skopek, Rozalia i Krzysztof Sumera, Alina i Adam Stefańscy, Helena i Józef Szczęsny, Maria i Jan Szewczyk, Maria i Marian Wielgosz oraz Czesława i Piotr Winiarscy.

- Przez 50 lat pracowaliście na to, by dzisiaj móc otrzymać przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal, który jest symbolem wspaniałej drogi jaką wspólnie przeszliście, dając jednocześnie pozytywny przykład dla młodszych pokoleń. Dziękując za to wszystko, życzę Wam zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata – powiedział podczas uroczystości Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

Długoletni małżonkowie zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami przez burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka. Otrzymali ponadto listy gratulacyjne i kosze z kwiatami. O stronę artystyczną uroczystości zadbał Zespół Folklorystyczny „Płocanki” pod kierownictwem Krystiana Palucha.

 

 

 

26.06.2012

(RS)