W sobotę 18 sierpnia 2012 r. na  placu przy ul. Ochronkowej w Trzebini odbył się kolejny Powiatowy Piknik Seniora, w którym wzięło udział 15 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, skupiających w swych szeregach seniorów.

 

Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Urząd Miasta w Trzebini, Trzebińskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 11 w Myślachowicach oraz Zarząd Rejonowy w Chrzanowie.  


W ramach Pikniku odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini, występy krakowskiej  grupy SAS ze Szkoły Aktywnego Seniora, działającej przy Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy ofiarom pozorowanego wypadku drogowego, konkurs kulinarny i artystyczny oraz wystawa rękodzieła artystycznego seniorów.


Podczas  konkursu kulinarnego komisja konkursowa oceniała stoły biesiadne, przygotowane przez poszczególne grupy.
Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki:
I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic,
II miejsce  - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 11 z Myślachowic,
III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Sierszy.
Wyróżnienia otrzymały:  Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 2 z Trzebini, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Radość” z Trzebini,  Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” z Żarek, Koło Gospodyń Wiejskich z Psar, Koło Seniorów z Karniowic.

W konkursie artystycznym grupy seniorów prezentowały na scenie różne formy wokalno-instrumentalne oraz  słowne.  
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic,
II miejsce – Chór „Pogodna Jesień” działający w strukturach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 5 z Chrzanowa,
III miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny „Wrzos” działający w Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” z Żarek.
Wyróżnienia otrzymały: Zespół „Sami Swoi” z Żarek, Koło Gospodyń Wiejskich z Sierszy, Koło Gospodyń Wiejskich z Psar,  Koło Seniorów z Karniowic, Zespół „Mirowianie”.

 

W czasie Pikniku Seniora Polska Fundacja Rehabilitacyjna przeprowadziła  zbiórkę publiczną w formie sprzedaży cegiełek. Zebrano kwotę 2640,00 zł, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do fizykoterapii.  

Podczas pikniku można było podziwiać wyroby rękodzieła artystycznego, wystawiane przez seniorów. Swoje dzieła prezentowały:

Maria Dzidek - PZERiI koło nr 8 w Bolęcinie - origami czyli cuda z papieru, 

Krystyna Śliwa - PZERiI koło nr 8 w Bolęcinie - obrazy igłą malowane,

Kazimiera Cetnarowska - Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Radość” - różne odcienie florystyki,

Lucyna Szwajdych  z Mirowa - prace szydełkowe,

Alina Chechelska z PZERiI koło nr 5 z Chrzanowa - haft użytkowy.  

 

Wśród uczestników zostały rozlosowane cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów: Fundację  Energetyk, Przedsiębiorstwo Techniczne HARDKOP, Zakład Remontowo-Budowlany REMBUD,  NZOZ  KORMED,  Zakład Pielęgnacji i Urządzania Terenów  Zielonych – Maria i Artur Garlińscy, NZOZ „Trzebinia” Sp. z o.o., pan  Marka  Dyszy, Studio Fryzjerskie IMAGE Beata Warchoł, Polską Fundację Rehabilitacyjną, Usługi Komunalne Sp. z o.o. w Trzebini, Miejski Zarząd Nieruchomościami Sp. z o.o. w Trzebini.  Patronat medialny nad imprezą sprawował portal społecznościowo-informacyjny Chrzanowski24.


Piknik zakończyła wspólna biesiada przy muzyce zespołu  „ZDZISŁAW MUCHA TRIO”.

 

Galeria zdjęć z imprezy