Trzebińskie Centrum Kultury i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini zapraszają w niedzielę 21.10. 2012 r. na Koncert Papieski.

koncert w klasztorze

Październik każdego roku pozostaje w naszych sercach i pamięci jako miesiąc, w którym Kościołowi i Światu obwieszczono o wyborze nowego Papieża - Papieża Polaka. Każdej jesieni wspólnie z Parafią pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w trzebińskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przygotowujemy nadzwyczajny koncert. Do tej pory odbyło się ich 13. Do wykonania kolejnego został zaproszony chór Vox Animae.

Chór powstał w czerwcu 2005 roku przy Parafii Miłosierdzia Bożego na chrzanowskich Kątach i zadebiutował podczas perygrynacji relikwi św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Założycielką i pierwszą dyrygentką chóru była Irena Paprocka. Chór jest - obok kościeleckiego chóru z parafii św. Jana Chrzciciela -  najmłodszym chórem w Chrzanowie, jednak na swoim koncie ma już sporo koncertów. Chór regularnie uświetnia liturgię Mszy świetej w swojej macierzystej Parafii. Repertuar chóru to muzyka sakralna kompozytorów muzyki dawnej, jak i współczesnych, min. Józefa Świdra, Petra Chalupskiego, Pawła Bębenka i Piotra Pałki. Od 2007 roku dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Piotr Ciuła.