TCK - Dwór Zieleniewskich zaprasza na koncert Leszka Kułakowskiego kompozytora, pianisty jazzowego, teoretyka muzyki, pedagoga, zwanego przez krytykę "wizjonerem jazzu".

 

Wraz z nim zagrają: Piotr Kułakowski, Jacek Pelc i Joanna Knitter. Podczas wieczoru jazzowego będzie prezentowana wystawa fotograficzna autorstwa Marty Ignatowicz "Musica Pictura Erit". Koncert odbywa się w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych.

 

Miejsce: Dwór zieleniewskich w Trzebini, ul. Piłsudskiego 47a

Termin: 3 listopada 2012 r. (sobota)

Godzina: 18.00

Bilet: 15 zł

 

zaduszki jazzowe 2012

Od przeszło 10 lat w Dworze Zieleniewskich odbywają się koncerty jazzowe niemające odpowiednika w powiecie chrzanowskim, będace swoistą gratką dla miłośników tej muzyki. Na odbywających się corocznie koncertach występowali nie tylko czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej ale także muzycy zagraniczni, o ugruntowanej pozycji w światowej muzyce jazzowej m.in. Adam Wendt - współtwórca sukcesu i repertuaru grupy Walk Away, Janusz Skowron, Barabasz Jazz Quartet, Funk De Nite, Bryan Corbett, Little Egoist z Markiem Stryszowskim, Harriet Lewis, Jazz Band Ball Orchestra, Sashia Laroo. Koncerty te odbywają się w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych jednego z najstarszych festiwali jazzowych na świecie.

Co roku w okolicach Dnia Zadusznego dochodzi do spotkania najlepszych polskich (i nie tylko) jazzmanów. Koncerty oprócz Krakowa obejmują Wieliczkę, Zabierzów i Trzebinię. W ponad półwiekowej tradycji tego festiwalu publiczność miała możliwość wysłuchać najwybitniejszych muzyków jazzowych z całego świata, zobaczyć specjalne festiwalowe projekty, a także uczestniczyć w jedynej w swoim rodzaju jazzowej mszy św. w Bazylice o.o. Dominikanów. Tak będzie i w tym roku. Dostojne lata tej imprezy, jej niepowtarzalny klimat, interesujące miejsca artystycznych prezentacji, a także najwyższy światowy poziom wykonawców, czynią z Krakowskich Zaduszek Jazzowych festiwal wysokiej rangi i ze wszech miar godny obejrzenia.
źródło:www.malopolska.pl