Do 20 sierpnia 2013 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Leona Kruczkowskiego w Trzebini – Krystynowie zbudowany zostanie nowoczesny, ogólnodostępny plac zabaw w ramach piątej edycji rządowego programu "RADOSNA SZKOŁA". Obiekt wykona Zakład Remontowo Budowlany "REMBUD" z Trzebini.

Inwestycja obejmie m. in.: opracowanie projektu wykonawczego, zabudowanie kolorowej nawierzchni syntetycznej, montaż urządzeń do zabawy, zabudowę ławek, urządzenie zieleni oraz ogrodzenie placu wraz z montażem bramy i furtki. Przyszły plac zabaw obejmie powierzchnię 240 metrów kwadratowych. Koszt przedsięwzięcia to 108.000 zł, przy czym połowę tej kwoty stanowi dotacja rządowa pozyskana przez Gminę Trzebinia.

Tak jak inne place zabaw budowane w ramach programu "RADOSNA SZKOŁA" i ten będzie miał dwukolorową nawierzchnię syntetyczną o barwie pomarańczowej i niebieskiej. Nawierzchnia w kolorze pomarańczowym (bezpieczna) zostanie zamontowana pod urządzeniami służącymi do zabawy i będzie spełniała rolę amortyzatora w przypadku ewentualnego upadku dziecka na ziemię. Z kolei nawierzchnia niebieska będzie służyła do celów komunikacyjnych.

- Z przyszłego placu zabaw dzieci będą mogły korzystać nie tylko w ramach pobytu w szkole. Najmłodsi będą również mogli bawić się na nim wspólnie z rodzicami w ramach rodzinnej rekreacji lub pod okiem opiekunów - podkreśla Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

Warto zaznaczyć, że plac zabaw w Krystynowie będzie szóstym zbudowanym w Gminie Trzebinia w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA". W 2010 roku w ramach tego programu zbudowano place zabaw przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Młoszowej oraz Szkole Podstawowej w Dulowej, natomiast w 2011 roku powstały one przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini (Trzebionka), Szkole Podstawowej w Bolęcinie oraz Szkole Podstawowej w Lgocie.

Fot.: W 2011 roku nowoczesny plac zabaw w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA" Gmina Trzebinia zbudowała m. in. przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie.

7.05.2013

(RS)