W rozegranych w Poroninie zawodach szachowych o Puchar Polski Juniorek do lat 8 tytuł mistrzyni kraju wywalczyła zawodniczka UKS "Hetman Koronny" Trzebinia - Martyna Wikar,  a wicemistrzynią Polski została jej klubowa koleżanka - Milena Ślusarczyk.

- To przypadek bez precedensu w najnowszej historii rozgrywek o mistrzostwo naszego kraju, aby dwie zawodniczki z jednego klubu sięgnęły po złoto i srebro w tej samej kategorii wiekowej – mówi Janusz Szczęśniak, prezes UKS "Hetman Koronny" Trzebinia.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło 47 zawodniczek z całej Polski, w tym między innymi: z Warszawy, Rzeszowa, Gliwic, Wrocławia, Suwałk i Białegostoku.

Trzecia zawodniczka "Hetmana Koronnego" - Zuzanna Matusik była siódma, co potwierdza dominację szachistek z Trzebini w naszym kraju w kategorii juniorek.

Milena Ślusarczyk, osiągając wynik rankingowy równy prawie 1700, wypełniła normę na II kategorię szachową. Tym samym dwie nasze czołowe szachistki zyskały możliwość reprezentowania barw Polski w mistrzostwach Europy w Czarnogórze oraz w mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Trudno nie kryć radości z takich wyników sportowych. O osiągnięciach naszych dziewczynek mówi z podziwem cała szachowa Polska - podkreśla prezes Janusz Szczęśniak.

Fot.: Szachistki UKS "Hetman Koronny" Trzebinia na najwyższych stopniach podium. Zdjęcie udostępnione do publikacji przez klub.

10.05.2013

(RS)