10 maja o godz. 17.00 w Dworze Zieleniewskich odbył się finał konkursu "Henryk Sienkiewicz - miłość, przygoda, historia. Trylogia część druga: POTOP", zorganizowanego przez Dzienny Ośrodek Młodzieżowy "W Gaju" przy Fundacji DOBRY START i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini.

 

Konkurs czytelniczy przebiegał w dwóch etapach. Do etapu I zgłosiło się 18 mieszkańców gminy Trzebinia, rekrutujących się spośród młodzieży szkół podstawowych (SP nr 3 w Trzebini, SP nr 6 w Trzebini, SP w Czyżówce), gimnazjów (PG nr 1 w Trzebini, PG nr 2 w Trzebini, Gimnazjum w Płokach) oraz z I LO w Chrzanowie. Odpowiedzi uczestników konkursu oceniało trzyosobowe jury w składzie: Jolanta Piskorz, Monika Paluch i Monika Kłak-Gorlewicz.

 

DSC 4121

 

DSC 4178

 

DSC 4187

 

Po ostrej walce NAGRODĘ GŁÓWNĄ – tygodniowy pobyt w Warszawie i wydawnictwo albumowe – wywalczył Radosław Szuma (PG nr 2 w Trzebini). Na miejscu drugim uplasował się Andrzej Florek (I LO – Chrzanów), a na miejscu trzecim Marcin Pilarski (SP nr 6 w Trzebini). Kolejne miejsca w finale zajęli: Kacper Pamuła (SP nr 6), Szymon Pypłacz (I LO – Chrzanów), Jakub Sarabun (SP nr 3). Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła Dyrektor Biblioteki Marta Sikora.

 

Fotografie wykonali Andrzej Kostka i Monika Kłak-Gorlewicz.

 

Informacja przesłana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Trzebini