Wraz z nadejściem wiosny wznowiono prace przy budowie pierwszego w naszym mieście skateparku, który powstaje na terenie dawnego placu autobusowego byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Siersza" przy ul. Gwarków w Krzu.

Inwestycję na zlecenie Gminy Trzebinia realizuje wyłoniona w przetargu spółka Altramps. Na realizację tego przedsięwzięcia władze naszej gminy wydadzą ponad 496 tysięcy złotych. Obiekt będzie gotowy najpóźniej do końca sierpnia 2013 roku.

- Budując skatepark realizujemy oczekiwania oraz marzenia wielu młodych mieszkańców Trzebini i okolic – podkreśla Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

Pierwszy trzebiński skatepark będzie posiadał wymiary 39 m. na 18 m. i powierzchnię zabudowy z betonu 440 m2. Plac będzie bezobsługowy, oświetlony, niezadaszony i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Skatepark ma służyć zarówno osobom uczącym się jak i już jeżdżącym na deskorolkach, rolkach i bmx. Obiekt będzie umożliwiał jednoczesne korzystanie z niego przez wielu użytkowników.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku firma realizująca inwestycję wykonała pierwsze prace, które objęły m.in.: rozbiórkę nawierzchni bitumicznej, oczyszczenie i tymczasowe ogrodzenie terenu oraz wykonanie przyłącza kanalizacyjnego i energetycznego.

- W ostatnich tygodniach zabudowano latarnie oświetleniowe, przygotowano podłoże pod konstrukcję skateparku i aktualnie prowadzone są roboty zbrojeniowe. W kolejnym etapie wykonana zostanie konstrukcja betonowa, a na końcu prace związane z ukształtowaniem terenu i montażem małej architektury tj. poręczy, ławek i koszy – informuje Wojciech Berniak, inspektor nadzoru z Wydziału Rozwoju Gminy Urzędu Miasta w Trzebini.

 

 


Fot.: Widok na plac budowy, na którym powstaje pierwszy trzebiński skatepark.

16.05.2013

(RS)