W Publicznej Szkole Podstawowej w Czyżówce, z okazji obchodzonego 22 maja Światowego Dnia Praw Zwierząt, odbyło się ciekawe spotkanie, na którym Gośćmi Honorowymi byli kot Puszkin oraz suczka Bazylia.

 

Goście przybyli do Czyżówki wraz ze swoimi opiekunkami z Towarzystwa Ochrony Przyrody INNI z Chrzanowa. Bazylia to wspaniały i wesoły pies, który uwielbia dzieci i wcale nie przeszkadza mu wózek, który umożliwia mu poruszanie się. Puszkin to kociak, który najlepiej czuję się na kolanach, głaskany i przytulany. Te zwierzęta, jak i ponad 200 innych będących pod opieką Towarzystwa Ochrony Przyrody "INNI" przeżyły wiele nieszczęść w przeszłości.

Grupa wolontariuszy z województwa małopolskiego od wielu lat pomaga bezdomnym, chorym i pokrzywdzonym zwierzętom. Opiekunki przedstawiły  dramatyczne historie wielu zwierząt. Podkreślały jak ważny jest szacunek do nich i ich dobre traktowanie. Opisały "mowę ciała" zwierząt oraz jak powinno się zachować w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami ich krzywdzenia. Spotkanie z Puszkinem i Bazylią oraz z ich opiekunkami dało wiele radości uczniom, jednak przede wszystkim pokazało jak ważna jest opieka nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

 

puszkin

 

Uczniowie tej szkoły nie pierwszy raz uczestniczyli w warsztatach dotyczących opieki nad zwierzętami. W roku ubiegłym spotkali się z przedstawicielami fundacji "Skrzydlaty Pies", pomagającej zapomnianym zwierzętom. Po raz kolejny zorganizowali także zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla czworonogów.

 

Informacja przesłana przez Publiczną Szkołę Podstawową im. A. Mickiewicza w Czyżówce