Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini – Trzebionce był organizatorem XI Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej pod hasłem "Witamy wiosnę na sportowo". W imprezie wystartowało 60 małych sportowców z 9 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

- Walcząc o puchary i nagrody pięciolatki oraz sześciolatki pokazały, jak można rywalizować według zasad fer play, a przy tym świetnie się bawić i rozwijać swoje talenty – relacjonuje Elżbieta Poźniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini.

W sportowych zmaganiach I miejsce zajęły przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini – Trzebionce. Na miejscu II uplasowła się ekipa z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Psarach. Natomiast miejsce III zdobyli mali sportowcy z Oddziału Przedszkolenego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Młoszowej.

Warto zaznaczyć, że dzięki szczodremu wsparciu ze strony sponsorów organizatorzy olimpiady mogli nagrodzić wszystkich jej uczestników.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Grażyna Hrabia – radna Rady Miasta Trzebini, Robert Moskal - trener MKS Trzebinia - Siersza, Paweł Raj - nauczyciel wychowania fizycznego i Tomasz Hojna - sędzia unihokeja.


Fot.: Na zdjęciu górnym zdobywcy III miejsca, czyli ekipa przedszkolaków z Młoszowej. Na zdjęciu dolnym zwycięzcy olimpiady, czyli młodzi sportowcy z Trzebionki.

29.05.2013

(RS)