Erik Hoppenbrouwer, dyrektor generalny Grupy Fagron z Rotterdamu w Holandii, w ramach której działa spółka Pharma Cosmetic, która w przyszłym roku rozpocznie budowę swojego nowego zakładu na trzebińskim Miechowie, wystosował na ręce burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka list z podziękowaniem za wsparcie i profesjonalną pomoc okazaną przy działaniach związanych z ulokowaniem tej inwestycji w Trzebini.

"W imieniu Grupy Fagron chciałbym serdecznie podziękować Państwu oraz Państwa zespołowi za zaoferowane wsparcie w procesie lokowania naszego projektu inwestycyjnego w zarządzanym przez Państwa Okręgu Trzebinia, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 

Współpraca z Państwem utwierdziła nas w przekonaniu, że wybór Trzebini na miejsce naszej strategicznej inwestycji był słuszną decyzją. Współpraca z Państwa zespołem charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i bardzo przyjaznym podejściem.

 

Obecnie rozpoczynamy nasz projekt inwestycyjny w Polsce z optymizmem, wynikającym z dotychczasowych doświadczeń ze współpracy z polskimi instytucjami. Ponadto mamy nadzieję, że dzięki naszej inwestycji przyczynimy się do rozwoju potencjału gospodarczego w regionie Trzebini i w Małopolsce" – napisał Erik Hoppenbrouwer, dyrektor generalny Grupy Fagron z Rotterdamu w liście skierowanym do burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka.

 

***

 

Warto zauważyć, że najbardziej wpływowe i opiniotwórcze polskie gazety codzienne – "Rzeczpospolita" i "Gazeta Wyborcza" poinformowały niedawno, że działająca w holenderskiej Grupie Fagron, spółka Pharma Cosmetic zainwestuje w Trzebini co najmniej 33 miliony złotych w budowę nowoczesnego zakładu konfekcjonowania surowców farmaceutucznych i dzięki temu utworzy 80 nowych miejsc pracy.

 

 

Fot.: Wizualizacja nowego zakładu, działającej w holenderskiej Grupie Fagron, spółki Pharma Cosmetic, którego budowa rozpocznie się  w przyszłym roku na trzebińskim Miechowie. Opracowanie: TSE Polska.7.11.2013(RS)