Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie jest kolejną placówką oświatową w naszej gminie, w której Przemysław Rejdych - doradca burmistrza Trzebini ds. spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego przeprowadził profilaktyczną prelekcję oraz podarował przedszkolakom odblaski ufundowane trzebińskich przedsiębiorców i mające sprawić, by maluchy były lepiej widoczne w czasie poruszania się w miejscach publicznych.

- W czasie prelekcji nasze przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy wpuszczać nieznanych ludzi do domu oraz nie należy podawać swojego adresu zamieszkania innym osobom. Żywiołowo reagowały na informacje o nieprzyjmowaniu słodyczy czy drobnych upominków od nieznajomych i o tym że nie wolno wsiąść do samochodu czy innego pojazdu, jeśli nie znamy osoby, która zaprasza na przejażdżkę - relacjonuje Grażyna Łuczak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bolęcinie.

 

Bohaterem spotkania był sześciolatek Bartuś Mendela, który nie tylko wspólnie z Przemysławem Rejdychem odgrywał scenki i sytuacje niebezpieczne dla dzieci, ale także wiedział jak na takie sytuacje reagować.

 

Przemysław Rejdych rozmawiał również z dziećmi o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego i bezpiecznym poruszaniu się po ulicy. Natomiast na koniec spotkania podarował przedszkolakom ufundowane przez trzebińskich przedsiębiorców kolorowe odblaski w różnych wzorach i kolorach, które noszone na co dzień przez maluchy mają sprawić, że będą one lepiej widoczne i bezpieczne podczas poruszania się w rejonie dróg. Dzieci otrzymały ponadto kolorowanki, które zostaną wykorzystane podczas zajęć przedszkolnych.

 

- Tak przekazane informacje i przestrogi będą zapewne lepiej zapamiętane przez przedszkolaków - podsumowuje dyrektor Grażyna Łuczak.

 

Fot.: Wspólne zdjęcie uczestników profilaktycznej prelekcji w Przedszkolu Samorządowym w Bolęcinie.

 

12.11.2013

 

(RS)