Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku mieszkańcy naszej gminy spotkali się 11 listopada na trzebińskim rynku, by uroczyście uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj oraz przypadające w tym dniu Narodowe Święto Niepodległości.

 

Uroczystość rozpoczęła się koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej. Po wciągnięciu na maszt flagi narodowej i odegraniu hymnu państwowego odbył się apel poległych. Następnie na płycie Rynku uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy mundurowej Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy. W kolejnym punkcie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju zaprezentowały program artystyczny pod tytułem "Z biegiem Wisły".

Z rynku uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Józefa Piłsudskiego do kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie z udziałem Chóru Echo odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Uroczystości zakończyła biesiada patriotyczna zorganizowana w pobliskim Dworze Zieleniewskich.