Dzieci z Grupy Witaminki oraz Grupy Kropelki z Oddziału Przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej wybrały się ostatnio do Krakowa, gdzie zwiedziły Pracownię Artystyczną „ARMAR”.

Wizyta w fabryce przeniosła już dzieci w świąteczny czas, ponieważ najważniejszym i zarazem najmilszym momentem podczas wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek.

 

Mając do dyspozycji całą paletę barw i kolorowo mieniący się brokat wszyscy stworzyli własne dzieła sztuki. Nad pracą dzieci czuwały dekoratorki, które chętnie udzielały rad i wskazówek małym artystom.

 

W czasie gdy ozdoby przeniesiono do wyschnięcia, przedszkolaki wspólnie z panią Agnieszką miały okazję poznać cały proces powstawania szklanych bombek: od wydmuchiwania kształtów, przez ich wysrebrzenie, nakładanie koloru, mocowanie haczyków i pakowanie.

 

Najwięcej emocji dzieci wzbudził moment srebrzenia bombki, która to zdaniem obserwatorów niemal w magiczny sposób stawała się srebrna i błyszcząca (a to za sprawą mieszaniny azotanu srebra i wody z cukrem, który wlany do bombki i podgrzewany zmienił jej zabarwienie).

 

Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty przedszkolaki odwiedziły sklep, w którym zachwyciły się różnorodnością ozdób choinkowych. Wykonane przez dzieci bombki z całą pewnością zajmą specjalne miejsce na ich własnych drzewkach choinkowych.

 

Wizytę przedszkolaków w krakowskiej pracowni artystycznej zorganizowały nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej: Marlena Pięta-Dudek, Barbara Spyt i Małgorzata Swerczek.

 

 

Fot.: Zdjęcia z wizyty w Pracowni Artystycznej „ARMAR” zostały udostępnione do publikacji przez ZSP w Młoszowej.

 

9.12.2013

 

(RS)