7 grudnia 2013 roku setną rocznicę urodzin obchodziła Maria Lipka z trzebińskiego Osiedla Siersza. Z tej okazji najlepsze życzenia dostojnej Jubilatce przekazali przedstawiciele Gminy Trzebinia.

Maria Lipka pochodzi z Ciężkowic w Gminie Jaworzno. W trzebińskiej Sierszy wyszła za mąż i tutaj osiadła na stałe. Z zawodu była nauczycielką. Przez długie lata uczyła języka polskiego dzieci z Ciężkowic, Sierszy, Gaja i Mętkowa. Urodziła czwórkę dzieci (dwie córki i dwóch synów), a ponadto doczekała czworo wnucząt i pięcioro prawnucząt. Gdy była jeszcze w pełni sprawna chętnie zajmowała się przydomowym ogrodem, robótkami ręcznymi i dokształcaniem miejscowych uczniów. Jest osobą religijną, dlatego w każdą niedzielę słucha w radiu transmisji mszy świętej. Obecnie troskliwą opieką otacza Jubilatkę najbliższa rodzina.


Z okazji setnej rocznicy urodzin z wizytą u Pani Marii gościła sekretarz Gminy Trzebinia – Maria Pugacewicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini – Marzena Bober. Przedstawicielki gminy złożyły Jubilatce najserdeczniejsze życzenia urodzinowe oraz wręczyły kosz z kwiatami i urodzinowy prezent. Ponadto przekazały listy gratulacyjne od premiera RP – Donalda Tuska, wojewody małopolskiego - Jerzego Millera i burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka.

 

Fot.: Pani Maria Lipka.


10.12.2013

(RS)