W sobotę 14 grudnia 2013 roku mieszkańcy Trzebini i okolicznych miejscowości po raz trzeci spotkali się na cyklicznej, corocznej imprezie pod nazwą "WIGILIA NA TRZEBIŃSKIM RYNKU".

- Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Boże Narodzenie. Zadbajmy wspólnie o to, by nikt w tym szczególnym czasie nie czuł się osamotniony. Wszystkim mieszkańcom Trzebini życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych w atmosferze wzajemnej serdeczności i miłości – tymi słowami przywitał uczestników imprezy Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

 

Jedną z wielu atrakcji sobotniego popołudnia była ekologiczna akcja Rafinerii Trzebinia S.A. pod nazwą „Drzewko za makulaturę”. Pierwsze 500 osób, które przyniosły ze sobą 5 kg makulatury, otrzymało atrakcyjne iglaste drzewko, które uprzyjemni im zbliżające się święta.

 

Kolejną atrakcją była degustacja potraw wigilijnych ufundowanych przez Rafinerię Trzebinia S.A. i Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Siersza oraz słodkich wypieków przygotowanych przez Trzebińską Unię Kobiet, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Trzebini i Regionu, uczniów Zespołu Szkół Techcniczno-Usługowych w Trzebini oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Dulowej, Karniowic, Młoszowej i Psar. Natomiast Państwo Renata i Stanisław Szczurkowie ufundowali opłatki dla uczestników imprezy. Nie zabrakło również drobnych prezentów przekazanych przez market Intermarche w Trzebini i spółkę Orlen Oil.

 

Były również prezenty niezwykle cenne. Państwo Renata i Stanisław Szczurkowie obdarowali nowym komputerem przenośnym Natalię Gwizdałę – uczennicę Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini, która wyróżnia się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale również zaangażowaniem w pracy na rzecz rówieśników i środowiska. Z kolei Państwo Katarzyna i Marek Kania, właściciele marketu Intermarche w Trzebini, przekazali darowiznę w wysokości 3.500 zł na rzecz Kamila Warchoła, wyróżniającego się ucznia Gimnazjum nr 3 w Trzebini.

 

 

Miłym akcentem spotkania na Rynku był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Trzebini. Swoje artystyczne umiejętności na scenie zaprezentowali: Emilia Bolek, Amelia Tupaj, Katarzyna Pilarczyk, Jakub Żuradzki, Hubert Starzycki, Amelia Celej, Magda Mider i Karolina Korbiel. Ponadto przed publicznością wystąpił Zespół Folklorystyczny Bolęcanie oraz artyści z Grupy Silesia, którzy na co dzień występują w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Impreza była również okazją do podsumowania konkursów na "NAJPIĘKNIEJSZĄ WITRYNĘ SKLEPOWĄ W GMINIE TRZEBINIA" oraz na "NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ".

 

Sponsorami tegorocznej "WIGILII NA TRZEBIŃSKIM RYNKU" byli: Rafineria TRZEBINIA S.A. (Główny Darczyńca), Orlen Oil Sp.z o.o, Intermarche w Trzebini, Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Siersza w Trzebini, Rada Osiedla ZWM, Rada Osiedla Krakowska oraz Technicoll.

 

Główni organizatorzy imprezy to: Urząd Miasta w Trzebini oraz Trzebińskie Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.12.2013

 

(RS)