W Szkole Podstawowej w Myślachowicach odbył się III Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Językowy „EARTH DAY EVERY DAY” – DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek oraz Stowarzyszenie Eko-Lu i Wydawnictwo MacMillan.

- W zmaganiach uczestniczyli uczniowie z szesnastu szkół powiatu chrzanowskiego. Mogli oni sprawdzić swoją wiedzę ekologiczno-językową podczas quizu wiedzowego lub wziąć udział w konkursie „Makulaturowe wyplatanki” i stworzyć prawdziwe arcydzieła – biżuterię z makulatury, która ogromnie zachwyciła jurorów oraz zgromadzonych gości. Trzeci konkurs organizowany w ramach „EARTH DAY EVERY DAY” polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej na temat „SECOND LIFE OF WASTE – DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW” - informuje Magdalena Niewiedział ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach.

 

W trakcie trwania konkursów uczniowie, nauczyciele i goście mieli okazję uczestniczyć w bardzo pouczających zajęciach zorganizowanych przez Nadleśnictwo w Chrzanowie oraz w pokazie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez strażaków z OSP w Myślachowicach. Uczestnicy wszystkich konkursów oraz goście otrzymali poczęstunek ufundowany przez Piekarnię „Pawlak” w Myślachowicach.

 

W konkursie wiedzowym najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Barana „Bolka” w Libiążu, która zaskoczyła wszystkich swoją wiedzą zarówno z ekologii, jak również z języka angielskiego. Na drugim miejscu była drużyna ze Szkoły Podstawowej w Balinie, na trzecim ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini. Przyznano również dwa wyróżnienia.

 

W konkursie na stworzenie prezentacji multimedialnej w języku angielskim poziom był bardzo wysoki. Jury postanowiło przyznać aż trzy pierwsze miejsca: Magdalenie Marcelińskiej, Grzegorzowi Dziedzicowi i Wiktorii Zielonce. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Głuch i Bartłomiej Buryś.

 

W ostatnim z trzech konkursów na stworzenie ekologicznej biżuterii z makulatury i poprawne podpisanie jej w języku angielskim najbardziej zachwycił jurorów komplet biżuterii wykonany przez Gabrielę Jamrozik. Drugie miejsce zajęła biżuteria wykonana przez Joannę Sibik, a trzecie miejsce zajęła Natalia Głownia. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Weronika Pająk i Martyna Michór.

 

 

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali przepiękne nagrody ufundowane przez: Urząd Miasta w Trzebini, Stowarzyszenie Eko-lu, Wydawnictwo Językowe MacMillan, Nadleśnictwo Chrzanów, sołtysa Myślachowic – Jacka Wocha, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego - Kazimierza Siejkę, Hurtownię Tuliszków oraz Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie – darmowe wstępy do muzeum dla laureatów konkursów.

 

- Pomoc współorganizatorów oraz ufundowane nagrody i poczęstunek sprawiły, że laureaci konkursów opuścili mury naszej szkoły zadowoleni i z pięknymi nagrodami – podsumowuje Magdalena Niewiedział.

Materiał nadesłany do publikacji przez SP w Myślachowicach.

 

14.05.2014

 

(RS)