Kilkuset seniorów z Alwerni, Babic, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini bawiło się świetnie podczas IV Powiatowego Pikniku Seniora, który został zorganizowany na Błoniach Karniowickich na terenie Gminy Trzebinia. Honorowy patronat nad tą radosną i bardzo udaną imprezą sprawowali: starosta chrzanowski – Adam Potocki oraz burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek.

- Dziękuję burmistrzowi Trzebini – Stanisławowi Szczurkowi za to, że po raz czwarty postanowił ugościć w Gminie Trzebinia seniorów z całego powiatu chrzanowskiego. Dziękuję również Pawłowi Rejdychowi – radnemu powiatu chrzanowskiego, który jest pomysłodawcą tej wspaniałej imprezy – powiedział na samym początku pikniku po przywitaniu seniorów Adam Potocki, starosta chrzanowski.

 

Kilkugodzinna zabawa obfitowała w wiele atrakcji. Jedną z wielu był konkurs artystyczny, w ramach którego seniorzy zaprezentowali na scenie swoje umiejętności muzyczne oraz aktorskie. Ogromne emocje i zainteresowanie wzbudził ponadto konkurs kulinarny, dzięki któremu poszczególne grupy seniorów mogły zaprezentować swoje umiejętności w zakresie przyrządzania różnych smakowitych potraw. Był również czas na podsumowanie wcześniej przeprowadzonego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini konkursu rękodzieła artystycznego dla seniorów.

 

Ponadto podczas imprezy jej uczestnicy mogli zobaczyć wylot gołębi należących od członków trzebińskiego oddziału Polskiego Związeku Hodowców Gołębi Pocztowych, pokaz tresury psów policyjnych w wykonaniu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi na stoisku Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków z Trzebini, posmakować produktów pszczelich na stoisku trzebińskiego Koła Pszczelarzy, obejrzeć rewelacyjny pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Zespołu Tanecznego Pokolenia z Myślachowic czy też kupić los i wygrać cenną nagrodę w loterii fantowej zorganizowanej przez Regionalne Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Muminki.

 

W drugiej części imprezy seniorów do zabawy porwała śląska kapela Ferajna Makuli. Radosna zabawa i tańce trwały do późnych godzin wieczornych.

 

Organizatorami IV Powiatowego Pikniku Seniora w Karniowicach byli: Gmina Trzebinia, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie, Gmina Alwernia, Gmina Babice, Urząd Miejski w Libiążu, Trzebińskie Centrum Kultury, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Rejonowy w Chrzanowie oraz PZERiI – Koło nr 11 w Myślachowicach.

 

Współorganizatorzy imprezy to: Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Sołtys i Rada Sołecka w Karniowicach, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Oddział w Trzebini, Regionalne Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Muminki oraz Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków – Koło w Trzebini.

 

25.08.2014

 

(RS)