Aż 9 nowoczesnych i zarazem ogólnodostępnych placów zabaw zdecydowały się  wybudować trzebińskie władze samorządowe w latach 2011-2014, by zapewnić jak najszerszej rzeszy dzieci atrakcyjne oraz bezpieczne miejsce do zabawy i rekreacji.

 

Przy wsparciu finansowym z rządowego programu "Radosna Szkoła" zbudowano pięć placów zabaw. W roku 2011 oddano do użytku trzy takie obiekty, które zostały zbudowane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini (Osiedle Trzebionka), Szkole Podstawowej w Lgocie oraz Szkole Podstawowej w Bolęcinie. Kolejny tego typu plac zabaw oddano do użytku w 2013 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini-Górce, a ostatni zbudowano latem 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Psarach.


Późną wiosną 2014 roku piękny plac zabaw oddano do dyspozycji dzieci przy ul. Brata Alberta w Dulowej w ramach realizacji wspartego przez UE projektu obejmującego zagospodarowanie otoczenia tamtejszego Domu Strażaka, Wiejskiego Domu Kultury i filii MBP.


Przy wsparciu Fundacji Muszkieterów w 2012 roku  zorganizowano nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 przy ul. Kościuszki w Trzebini. Ponadto przy wsparciu "Muszkieterów" kolejny tego typu obiekt oddany został do użytku w 3 październiku 2014 roku przy ulicy Głowackiego na trzebińskim Salwatorze.


Ponadto w 2012 roku piękny plac zabaw został zbudowany w Młoszowej w ramach realizacji zadania obejmującego zagospodarowanie terenu przy ulicy Florkiewicza, na co gmina uzyskała unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


- Warto podkreślić, że  każdy ze wspomnianych placów zabaw, nawet w przypadku tych położonych przy placówkach oświatowych jest ogólnodostępny, dlatego dzieci mogą z nich korzystać zarówno podczas pobytu w szkole czy przedszkolu, jak i podczas wspólnej zabawy z rodzicami  czy  opiekunami - zaznacza Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.


Aktualnie Gmina Trzebinia posiada 48 placów zabaw, w tym 13 przy szkołach i przedszkolach.


Na zdjęciu górnym  nowoczesny plac zabaw zbudowany latem 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Psarach przy wsparciu z rządowego programu "Radosna Szkoła".

 

Fragment placu zabaw zbudowanego w 2014 roku przy ulicy Brata Alberta w Dulowej.

 

Plac zabaw zbudowany w 2013 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini-Górce.

 

Powstały w 2011 roku plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Lgocie.

 

Plac zabaw zbudowany w 2011 roku przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie.

 

Fragment zbudowanego w 2012 roku placu zabaw przy ulicy Florkiewicza w Młoszowej.

 

Fragment oddanego do użytku z początkiem października 2014 roku placu zabaw "Muszkieterów" przy ulicy Głowackiego na Osiedlu Salwator.

 

6.11.2014

 

(RS)