We współpracy z chrzanowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego w 2015 roku na terenie Osiedla ZWM w Trzebini rozpocznie się budowa nowego bloku mieszkalnego, w którym powstanie osiemnaście niedużych mieszkań na wynajem oraz na cele komunalne. Burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek podpisał właśnie akt notarialny w tej sprawie.

 

- Inwestycja ta będzie realizowana przede wszystkim z myślą o młodych ludziach, którzy swoją przyszłość chcą związać z naszą gminą. W budynku powstanie dziewięć mieszkań dwupokojowych i drugie tyle mieszkań jednopokojowych - zapowiada Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.


Blok zostanie zbudowany w pobliżu marketu "Sąsiad". W najbliższych miesiącach przygotowana zostanie niezbędna dokumentacja projektowa. Natomiast prace budowlane winny się rozpocząć z początkiem przyszłorocznych wakacji. Oddanie budynku do użytku jest planowane w drugim półroczu 2016 roku.


Całkowity koszt inwestycji na trzebińskim Osiedlu ZWM ma wynieść około 3,2 mln zł. Trzebiński samorząd gminny wydatkuje na ten cel 2,2 mln zł. Pozostałą kwotę pozyska TBS Chrzanów w ramach pożyczki.


W ostanich dniach Gmina Trzebinia przekazła już pierwszy 1 mln zł na poczet inwestycji. Akt notarialny w tej sprawie 4 listopada 2014 roku podpisał burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek.


Na zdjęciu górnym wizualizacja przyszłego budynku udostępniona przez TBS Chrzanów. Na zdjęciu dolnym podpisanie aktu notarialnego, na mocy którego Gmina Trzebinia przekazała 1 mln zł na rzecz budowy nowego bloku mieszkalnego na trzebińskim Osiedlu ZWM.

 

 


6.11.2014


(RS)