Przy pięknej słonecznej pogodzie mieszkańcy naszej gminy spotkali się 11 listopada 2014 roku na trzebińskim Rynku, by uczcić 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przypadające w tym dniu Narodowe Święto Niepodległości.

 

Oprócz przedstawicieli trzebińskich władz samorządowych na czele z przewodniczącym Rady Miasta Trzebini - Zdzisławem Ścigajem i burmistrzem Trzebini - Stanisławem Szczurkiem w uroczystościach uczestniczyli między innymi: harcerze, druhowie z trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele miejscowych organizacji pozarządowych, dzieci i młodzież z trzebińskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz wielu mieszkańców miasta i sołectw.


Uroczystość rozpoczęła się koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej. Po wciągnięciu na maszt flagi narodowej i odegraniu hymnu państwowego odbył się apel poległych. Następnie na płycie Rynku uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy mundurowej Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy, a przedstawiciele władz miejskich oraz miejscowych instytucji i organizacji złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym trzebińskich Bohaterów.


Z Rynku uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Józefa Piłsudskiego do kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował ks. Stanisław Bercal, a o oprawę muzyczną zadbał trzebiński Chór Echo.

 

 


Więcej fotografii z uroczystości znajdą Państwo na naszej stronie na portalu społecznościowym facebook pod adresem:


https://www.facebook.com/pages/TRZEBINIA/121345388041481

 

12.11.2014

 


(RS)